Volodymyr Zelenskyj oznámil, že pôžičky s úrokmi 5 až 7 až 9 % pre podnikateľov budú 0%

KYJEV – Ukrajina bude poskytovať podnikom pôžičky s nulovým úrokom, chce 100 % chránených vkladov v bankách. Povedal to v príhovore prezident pán Volodymyr Zelenskyj.

“A ďalšie novinky, veľmi dôležité a samozrejme pozitívne. O našej ekonomike. O tom, ako oživiť našu krajinu. Práve teraz, všade tam, kde je to bezpečnosť povolená. Kdekoľvek môže podnikať, “povedal prezident Ukrajiny

Vláda už pripravila rozhodnutie o rozšírení úverového programu pre podnikateľov na základe programu “5-7-9%”, ktorý vytvára novú príležitosť. Každý podnik bude môcť získať pôžičku vo výške 0%. Na čas stanného práva plus 1 mesiac po vojne.

Potom bude minimálna sadzba 5%. A celková výška úveru môže byť až 60 miliónov hrivien. Aby náš program mohla využiť širšia škála podnikov.

Druhou správou je, že kabinet ministrov bude hlasovať za rozsiahle zníženie regulácií. Existuje viac ako 600 povolení a licencií na podnikanie a asi 20 zostáva povinných. Len tie, ktoré sa jednoducho nedajú odvolať. Napríklad nakladanie s rádioaktívnym odpadom.

Takže pre veľkú väčšinu podnikov na Ukrajine bude fungovať deklaratívny princíp: oznámili ste začiatok podnikania a pracujete slobodne.

A tretia správa, ktorá sa týka miliónov Ukrajincov. Je to špeciálna úloha pre Národnú banku Ukrajiny, pre ľudových zástupcov a našich vládnych úradníkov.

Pán prezident pokyn, aby našiel takú legislatívnu príležitosť pre štát, aby zaručil 100% vkladov v ukrajinských bankách. 100%. Nie ako teraz, ako vždy, ale na 100%