Volkskrant: heslo Trumpa vypáčili dosť ľahko

AMSTERDAM – Holandský expert na informačnú bezpečnosť Victor Gevers uhádol na Twitteri heslo amerického prezidenta Donalda Trumpa a potom prevzal jeho účet. Uvádza to holandský  denník De Volkskrant.

Podľa hackera získal prístup k osobnej stránke amerického lídra v polovici októbra 2020. Špecialista našiel na piaty pokus správne heslo: prezidentov účet bol chránený kombináciou „maga2020!“. MAGA je skratka pre Trumpov slogan „Make America Great Again“.

“Očakával som, že budem blokovaný po štyroch neúspešných pokusoch.” Alebo budú aspoň požiadaní, aby poskytli ďalšie informácie, “povedal Gevers novinárom. Dodal, že Trump nevyužil základné bezpečnostné opatrenia vrátane dvojstupňového overenia.

Zástupcovia Twitteru zároveň popreli slová bezpečnostného experta. Vedenie sociálnej siete odpovedalo, že nevidí nijaké dôkazy o tom, že by Holanďan mal skutočne kedysi prístup k Trumpovmu účtu.

“Aktívne implementujeme bezpečnostné opatrenia pre účty určitej skupiny významných osôb spojených s voľbami v Spojených štátoch,” uviedli predstavitelia Twitteru.

Holandskí novinári pripomenuli, že to nie je prvýkrát, čo sa spoločnosti Gevers podarilo hacknúť prezidentov účet na Twitteri. V roku 2016 bol expert schopný uhádnuť heslo amerického vodcu: Trump potom použil slovo yourefired („máš padáka“).