Vladimír Putin: Západ vedie vojnu proti Ruskej federácii na ekonomickom fronte sankciami

MOSKVA – Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin hovoril v posolstve parlamentu o ekonomických sankciách.

“Aké prostriedky boli použité proti nám v tejto sankčnej agresii? Boli urobené pokusy prerušiť obchodné vzťahy s ruskými spoločnosťami, odpojiť finančný systém od komunikačných kanálov, aby sme rozbili našu ekonomiku, zbavili nás prístupu na exportné trhy a zasiahli príjmy,” povedal prezident.

Západ začal viesť vojnu proti Rusku na ekonomickom fronte, ale nič nedosiahne, povedal ruský prezident Vladimir Putin v utorok vo svojom prejave o stave národa pred Federálnym zhromaždením.

“Západ na nás zaútočil nielen na vojenskom a informačnom fronte, ale aj na ekonomickom. Napriek tomu nič nedosiahol a ani nedosiahne,” povedal Putin.

“Iniciátori sankcií ubližujú len sebe,” povedal ruský líder. “Vyprovokovali zvýšenie cien, stratu pracovných miest, odstavovanie závodov a ekonomické krízy vo svojich krajinách. A svojim občanom hovoria – počujeme to – že je to výhradne chyba Rusov,” dodal Putin.

“Aké prostriedky boli použité proti nám v tejto sankčnej agresii? Boli pokusy prerušiť obchodné vzťahy s ruskými spoločnosťami, odpojiť finančný systém od komunikačných kanálov, aby sme rozbili našu ekonomiku, zbavili nás prístupu na exportné trhy a zasiahli príjmy. krádež, nemôžem povedať inak, našich menových rezerv. Pokusy zrútiť rubeľ a spustiť zničujúcu infláciu,“ povedal Putin.