Vláda Ruskej federácie dnes okamžite zložila moc

MOSKVA – Predseda vlády Ruskej federácie podal demisiu ako aj celá vláda krajiny. Putin Medvedevovi poďakoval za jeho prácu, ale poznamenal, že vláde sa nepodarilo splniť všetky stanovené ciele. Podľa agentúry AP prezident Medvedeva vymenuje za podpredsedu Rady bezpečnosti.

Ruský prezident Vladimir Putin predtým v tradičnom posolstve Federálnemu zhromaždeniu navrhol niekoľko opatrení na ústavnú reformu, ktorá mení konfiguráciu moci. V tejto súvislosti sa vláda rozhodla odstúpiť.

„Tieto zmeny, keď budú prijaté, so všetkou pravdepodobnosťou, a to sa uskutoční po diskusii, ako sa už povedalo, zavedú významné zmeny nielen vo viacerých článkoch ústavy, ale aj vo všeobecnosti v rovnováhe moci, výkonnej moci, legislatíve „Súdne orgány,“ uviedol premiér Dmitrij Medvedev. „V tejto súvislosti je zrejmé, že my ako vláda Ruskej federácie by sme mali prezidentovi našej krajiny poskytnúť príležitosť prijať všetky potrebné rozhodnutia a za týchto podmienok som presvedčený, že Bol priamo v súlade s článkom 117 Ústavy Ruskej federácie, Ruská federácia vláda prúdu odstúpil. ”

Putin požiadal Medvedevov kabinet, aby zotrval vo funkcii, kým nebude sformovaná nová vláda. Medvedev bol premiérom od roku 2012, v rokoch 2008 – 2012 bol prezidentom Ruskej federácie. Demisiu podal krátko po tom, ako Putin predniesol svoj výročný prejav pred poslancami Federálneho zhromaždenia.