V Ružinove sa začínajú kurzy Yin Joga Meridiany

BRATISLAVA – Zajtra sa začína kurz Yin JOGA Meridiany v Ružinove v Bratislave.

Kurz je v Bratislave v Ružinove. Je od 13. septembra 2023 do 13. decembra 2023.

Bližšie informácie nájdete na adrese tu. 

Cieľom kurzu je harmonizácia tokov energie, obohatenie na telesnej a duševnej úrovni. Cieľom kurzu je uvoľnenie svojho tela a duše. Kurz by mal zanechať pozitívne efekty pre človeka. Kurz vedie certifikovaná inštruktorka Andrea Tkáčová (na titulnej a ilustračnej fotografii).

Jin (čínsky 陰/阴) je podľa čínskej filozofie ženský princíp, niečo pasívne, temné (čierne), mäkké; opak jang. Priraďuje sa mu ženskosť, zem, Mesiac, noc, zima, vlhko, chlad, vnútrajšok, intuícia, syntéza, zachovávavnie, prijímanie, spolupráca.

Jang (čínsky  陽/阳) je naopak mužský princíp, niečo svetlé(biele), aktívne, tvrdé; opak jin. K jangu možno priraďovať mužskosť, nebo, Slnko, deň, leto, sucho, teplo, povrch, racionalitu, analýzu, žiadanie, agresivitu, súťaživosť.

 

Kurz je otvorený – hodiny môžete navštevovať 1-rázovo podľa vybraných lekcií (čiže nižšie si môžete už čoskoro pozrieť, ktorý dátum a / alebo téma vám vyhovuje.) Alebo na začiatku každého nového kurzu sa môžete rozhodnúť absolvovať celý kurz – t.j. 13 alebo lepšie 14 stretnutí, kedy máte výhodu kontinuity, dosiahnete lepší efekt, plus máte nižšiu cenu v podobe Permanentky.)

Joga (sanskritský kmeň: योग – jóga – IPA: [joːgə]; sanskritský nominatív: jógah; význam v sanskrite: „zapriahnutie/pripojenie (duše k bohu)“) je filozoficko-náboženský smer a meditačná prax a teória, pochádzajúca zo starovekej a stredovekej Indie. Je to jedna zo šiestich ortodoxných indických filozofických škôl (daršana). Hlavné poučky sú sformulované v spise Jóga-sútry.

Praktiky jogy používa aj budhizmus a džinizmus. Na západe mnohí ľudia pod pojmom joga chápu len telesné cviky, takzvanej ásany, vedúce okrem iného k prečisteniu tela a mysle.

Osoba vyznávajúca/praktikujúca jogu sa nazýva jogín alebo jog.