V európskych krajinách menej múky, pečú

NEW YORK / LONDÝN –  Angličania, ktorí zostali doma v karanténe, sa zamilovali milovali pečenia. To viedlo k nedostatku múky v obchodoch, továrne na svoju výrobu prešli na vylepšený režim prevádzky. O tom píše The New York Times.

Počas pandémie koronavírusu produkuje rastlina v Oxfordshire každý deň nameľú takmer 13 tisíc vreciek múky, čo je štyrikrát viac ako obvykle. Dopyt prinútil vedenie, aby najalo viac zamestnancov a pridalo nočné smeny, aby mlyn pracoval prvýkrát po dobu 125 rokov 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

Podľa Národnej asociácie britských a írskych mlynov vyrábajú továrne vo Veľkej Británii ročne takmer štyri milióny ton múky. Keďže väčšina krajiny je umiestnená v karanténe doma a dopyt po pečive sa zvýšil, múka sa na regáloch s potravinami stala vzácnou komoditou. To viedlo k tomu, že vrecia múky sa na eBay začali znovu predávať s veľkým náskokom.

„Toto je bezprecedentná udalosť. Viac ako mesiac sa výroba domácej múky zdvojnásobila v porovnaní s obvyklou úrovňou a dosiahla štyri milióny paketov týždenne, “uviedol Alex Waugh, generálny riaditeľ Národnej asociácie britských a írskych mlynov. Dopyt po múke vzrástol v ďalších európskych krajinách. Vo Francúzsku sa v marci zdvojnásobil av Taliansku dosiahol najvyššiu úroveň od druhej svetovej vojny.