The New Yorker: Putin vyberá pre Najvyšší súd USA

Prezident Ruska Vladimír Putin sa rozhodol kým nahradí Anthonyho Kennedyho, sudcu Najvyššieho súdu USA, ktorý odchádza z funkcie. Ako napísal satirik Andy Borowitz v magazíne The New Yorker, potvrdili to zdroje v Kremli.

Podľa nich Putin najprv zúžil veľmi široký kandidátov na dvoch – Bretta M. Kavanaugha a Thomasa M. Hardimana. Potom si vybral toho kandidáta, ktorý bude podľa jeho názoru najlepšie presadzovať záujmy Ruskej federácie.

Informovaní ľudia oznámili, že ruský prezident nekonzultoval s Donaldom Trumpom pre tým, ako prijal konečné rozhodnutie. Putin nechcel na uvarenie tohto gulášu veľmi veľa kuchárov a preto sa chcel vyhnúť tejto situácii. Preto sľúbil Trumpovi, že meno kandidáta mu pošle elektronickou poštou pol hodinu pred jeho tlačovou konferenciou, kde poskytne vyhlásenie. Napriek svojej zvyčajnej rozhodnosti Putin považoval výber sudcu najvyššieho súd za „mimoriadne ťažkú úlohu“, oznámili zdroje. „Schválenie kandidáta na post sudcu Najvyššieho súdu USA je jednou z najdôležitejších úloh ruského prezidenta, „vyhlásil podľa zdrojov Putin.