The Beatles: Glass Onion, sklenená cibuľa, alebo okuliare monokel, majú päťdesiate narodeniny

Bývalý basový gitarista The Beatles Paul McCartney a výtvarník Richard Hamilton – autor obalu albumu White Album (Biely Album), tiež známy ako The Beatles, vytvorili nové video pre skladbu Glass Onion

Túto skladbu  The Beatles nahrali pred polstoročím.V skutočnosti je vydanie klipu načasované na 50. výročie vydania Bieleho albumu. Video obsahuje zriedkavé archívne filmové záznamy s členmi The Beatles.

 

Umelec Hamilton nepriložil veľa úsilia na maľovanie obalu pre album  – je to úplne biely list, na ktorom je napísané len meno skupiny.

Nahrávanie Bieleho albumu prebiehalo v ťažkej situácii: John Lennon bol už hlboko zakorenený vo vzťahu s Yoko Ono, ktorá bola vždy prítomná v štúdiu a neváhala starať sa do všetkého. Neskôr Lennon nazval toto obdobie začiatkom konca skupiny a povedal: “V tomto albume môžete počuť rozpad Beatles.”

The Beatles (známy ako Biely album) je deviatym radovým britským a zároveň patnástym radovým americkým štúdiovým albumom britskej rockovej skupiny The Beatles, ktoré vydalo ako dvojalbum vydavateľstvo Apple v roku 1968.

Mnoho piesní  zložili v Indii počas návštevy Beatles u hinduistických filozofov, najviac u Mahariši Mahéš Jógího. Po návrate do štúdií nasledovali mnohé rozpory v skupine. Ringo Starr dokonca skupinu na nejaký čas nechal v štúdiách, nechávajúc McCartneyho aby nahral všetky bicie sekvencie. Napríklad na skladbe “Back in the USSR” hrá všetky bicie len McCartney.

Obal albumu navrhol Richard Hamilton. Jednoduchý biely obal obsahoval len plasticky vytlačený nápis Beatles a jedno sériové číslo. Každý výtlačok mal svoje unikátne sériové číslo. Tento ťah mal vyvolať pocit, že poslúcháč kupuje výtlačok z nejakej limitovanej edície.