Spôsobí zákaz kovov z Ruskej federácie šok v ponuke, odhaduje Goldman Sachs

LONDÝNGoldman verí, že zákaz ruských kovov na Londýnskej burze kovov nespôsobí okamžitý šok ponuky a dopytu.

Zákaz dodávok nových ruských kovov zo strany Londýnskej burzy kovov (LME) nespôsobí okamžitý šok z ponuky a dopytu, uviedli v pondelok analytici Goldman Sachs.

V sobotu LME zakázala predaj ruského kovu vyrobeného 13. apríla alebo neskôr v súlade s novými sankciami USA a Spojeného kráľovstva uvalenými na ruskú SVO na Ukrajine.

Ruskí výrobcovia môžu naďalej predávať kov na trhy iných krajín, čo znamená, že „z fundamentálneho hľadiska tieto úpravy pravidiel orientovaných na burzu nespôsobia potrebný šok ponuky a dopytu,“ verí banka.

Zmeny navrhované LME budú mať za následok zastavenie dodávok nového ruského kovu v budúcnosti a môžu znížiť „nadmerné zásoby“ kovov, ktoré sú momentálne na burze. Podľa banky by to malo viesť aspoň k miernemu zvýšeniu dopytu po kovoch nepochádzajúcich z Ruska.

Prerušenie dodávok z Ruska v dôsledku západných sankcií za posledné dva roky však viedlo k nahromadeniu nechcených ruských kovov na Londýnskej burze kovov (LME), čo narušilo šírenie. Zvýšená likvidita ruských kovov, ktoré sú momentálne na sklade, by podľa banky mohla pritiahnuť väčší záujem o predaj týchto materiálov, najmä medi.

” Zostaňte v dlhých pozíciách na meď a hliník ,” napísali analytici, ktorí očakávali reflačnú fázu a štrukturálne rozšírenie býčích trhov pre tieto dva kovy.

Veria však, že pokračujúca nadmerná ponuka na trhu s niklom obmedzí udržateľnosť akéhokoľvek rastu.