Škoda Plus: Slováci preferujú jazdené autá vo veku do päť rokov, najčastejšie je to automobil Octavia

BRATISLAVA –  Po spustení programu Škoda Plus na prvých 19 predajných miestach si v minulom roku našlo nového majiteľa takmer 2 000 jazdených vozidiel.

Najčastejšou voľbou Slovákov boli vozidlá do päť rokov veku s nájazdom do 150 tisíc kilometrov. V programe Škoda Plus je možné autá nielen kupovať, ale aj predávať. Aktuálne sa v ponuke nachádza takmer 450 vozidiel rozdelených do troch kategórií.

Program predaja jazdených vozidiel Škoda Plus spustilo slovenské zastúpenie značky Škoda pred necelým rokom, dnes hlási, že zákazníkom pomohol nájsť už takmer dve tisícky preverených vozidiel.

Najčastejšou voľbou Slovákov je pritom vozidlo, ktoré má do päť rokov veku, s nájazdom menším ako 150 tisíc kilometrov, pôvodom zo Slovenska, poháňané naftovým motorom, s manuálnou prevodovkou a pohonom prednej nápravy. Najpredávanejším modelom sa zároveň stala Škoda Octavia, ktorú si cez program kúpilo až 36 % zákazníkov.

„V rámci programu Škoda Plus sa nám v uplynulom roku podarilo dosiahnuť skvelý výsledok. Takmer dve tisícky predaných vozidiel od začiatku leta, kedy sme Škoda Plus v našej sieti autorizovaných predajcov spustili, jasne hovorí, že o preverené vozidlá
s garantovaným pôvodom je na Slovensku veľký záujem,“ uviedol Martin Kiseľák,

Koordinátor programu Škoda Plus zo spoločnosti Škoda Plus Slovensko a dodáva: „Program Škoda Plus si takmer okamžite našiel svojich fanúšikov a sme radi, že aj touto cestou môžeme pomôcť našim zákazníkom nájsť ich vysnívané vozidlo a dodať im ho
v kvalite a so servisom, na aký sú pri značke Škoda zvyknutí. Našou ambíciou je v tomto roku aj naďalej rásť a postupom času sa stať prvou voľbou pre zákazníkov hľadajúcich preverené jazdené vozidlo značky Škoda“

Takmer dvetisíc predaných jazdených vozidiel od spustenia programu certifikovaných jazdených vozidiel Škoda Plus bol oficiálne spustený pred letom minulého roka a prakticky okamžite si získal záujem zákazníkov. Slovenskí motoristi si prostredníctvom neho od začiatku júla do konca decembra kúpili takmer 2 000 vozidiel,  ktoré majú preverenú kvalitu, garantovanú históriu a nájazd. Najpredávanejšou značkou v programe bola Škoda (viac ako 50 % predaných vozidiel), pričom zákazníci najčastejšie volili modely Octavia ( 36 %), Fabia ( 19 %), Superb ( 10%), Karaoq ( 8 %) či Kodiaq ( 6 %).

Nadpolovičná väčšina vozidiel predaných v Škoda Plus sú pritom do piatich rokov veku a nájazdu do maximálne 150 tisíc kilometrov. Ročné vozidlá, teda koncernové vozidlá do 18 mesiacov veku, resp. 30 000 km, tvorili celkovo 9 % z celkového predaja.