Ruskí lekári nenašli jedy v moči a krvi Navaľného

OMSK –  Analýzy, ktoré sa doteraz uskutočnili, neodhalili jedy v krvi a moči opozičného Alexeja Navalného, ​​uviedol Anatolij Kaliničenko, zástupca hlavného lekára pohotovostnej nemocnice v Omsku č. 1. Nezistili sa ani stopy po jede.

Analýzy sa podľa lekára robili v Moskve a Omsku. „Neveríme, že pacient utrpel otravu,“ povedal pán Kaliničenko. Poznamenal, že lekári majú diagnostiku a komplikácie pána Navalnyho, ale odmietol ich pomenovať novinármi. Stanovená diagnóza bola hlásená manželke a bratovi pána Navalnyho.

Ivan Ždanov, riaditeľ Nadácie boja s korupciou (FBK), povedal, že dopravná polícia ich informovala o odhalenej smrtiacej látke. Kolegovia pána Navaľného ho chcú poslať na kliniku v Nemecku, na letisko Omsk už dorazilo súkromné ​​lietadlo so zdravotníckym vybavením. Anatolij Kaliničenko povedal, že v dôsledku poklesu tlaku počas letu sa stav pacienta môže zhoršiť.

Pripomeňme, že 20. augusta 2020 Alexej Navaľňyj ochorel počas letu z Tomska do Moskvy a lietadlo núdzovo pristálo. Politik bol prevezený do nemocnice vo vážnom stave, bol napojený na ventilátor. Politik je v kóme. Jeho kolegovia tvrdia, že ho otrávili neznámou lákou, ktorú pridali do čaju na letisku.