Premiér Heger hľadá 30 mld. eur čo ukradol Smer

BRATISLAVA – Príjmy  verejných financií za minulý rok nestúpli o 3 mld. eur. Vyplýva to zo údajov, ktoré o verejných financiách zverejňuje Ministerstvo financií SR.

Politická strana so štyrmi riadnymi členmi menom súčasného premiéra Eduarda Hegera tvrdí, že politická strana Smer – sociálna demokracia ukradla z rozpočtu 30 mld. eur. Smer – sociálna demokracia boli pri moci 10 rokov čistého času. To znamená podľa názoru Eduarda Hegera, že ročne mala táto politická strana v priemere ukradnúť 3 mld. EUR.

Pretože Smer – sociálna demokracia nie je pri moci, do rozpočtu mali pribudnúť 3 mld. eur. Nepribudli. Pre tento fakt existujú tri vysvetlenia. Prvým je to, že politická strana Smer – sociálna demokracia nekradla. Druhý vysvetlením je to, že strany vládnej koalície kradnú rovnako.

Tretím vysvetlením je to, že štyria zakladatelia a členovia politickej strany Obyčajní ľudia, nezávislé osobnosti si tento fakt vymysleli. To znamená, že šírili falošnú správu. V anglosaskom pojmosloví v oblasti médií sa tento typ správy nazýva “fake.”

A na záver poznámka z  knihy Boh hovorí svojim deťom (Madrid 1990):

Počuli ste, že bolo povedané: “Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.” A ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých. (Matúš 5, 43-45).

Tak teda toľko.