Politici majú veľké ambície, málo reálnej munície

Politici, ktorí sa snažia dostať k politickej moci najradšej používajú ľavicový marketing. To ešte neznamená, že ich sľuby sú reálne. Jedným príkladov je desatoro politickej strany NAJ, ktorá má takmer žiadny podiel na trhu politických strán. Pozrime sa na jej ponuku.

  1. Požadujeme zrušiť zmluvy medzi štátom a firmami oligarchov. Gorily pochytáme a posadíme za mreže ! Skorumpovaní zlodeji skončia za mrežami ! Postavíme 3 nové väznice.

Poznámka Finančných novín: Jedna nemocnica stojí asi 50 mil. eur. To znamená investíciu približne 150 mil eur. A to nehovoríme o prevádzkových nákladoch.

  1. Vybudujeme právny štát! Zavedieme hmotnú zodpovednosť politikov. Zriadime Špecializovaný súd II. stupňa, ktorý bude rýchly a razantný v konaní ! Korupciu prísne trestať. Kto bude platiť jeho náklady. Ročne to môže byť 1 mil. eur.

Poznámka Finančných novín: Korupcia sa prísne trestá. Sú paragrafy razantné?

  1. Zmodernizujeme štátne nemocnice na úroveň 3.tisícročia. Predĺžime Slovákom život v zdraví! Moderné nemocnice = viac zachránených životov.

Poznámka Finančných novín: Nemocnice nie sú zárukou zdravia. Zárukou zdravia

  1. Nižšie dane a odvody a podpora podnikania a živnostníkov. Potrebujeme silnú ekonomiku s čestnými podnikateľmi.

Poznámka Finančných novín: Ako je možné s nižšími daňami a odvodmi financovať všetko sľúbené v ostatných bodoch.

  1. Požadujeme skonfiškovať majetky zbohatlíkom, ktorí nelegálne nadobudli majetok (zákon o pôvode majetku).

Poznámka Finančných novín: Ako sa dá dokázať nelegálne získaný majetok.

  1. Vybudujeme energetickú sebestačnosť. Vrátime štátu energetické monopoly (SPP-Distribúcia, Slovenské elektrárne ) a prehodnotíme privatizácie štátneho majetku od čias Mečiara ! Už iba jedna štátna zdravotná poisťovňa na Slovensku.

Poznámka finančných novín: Ako sa súčasní majitelia dobrovoľne vzdajú podnikov. Aj za socializmu bolo zoštátnenie podnikov za náradu.

  1. Minimálny dôchodok = 550 EUR. Radikálne zvýšime starobné dôchodky a zvýšime min. mzdu na 550 EUR a do 3 rokov stúpne na 1.000 EUR. Koniec príjmovej a dôchodkovej chudoby. Podporíme tak spotrebu a vybudujeme strednú triedu, ktorá dnes neexistuje.

Poznámka Finančných novín: Kde sa v ekonomike nájdu peniaze sa dvojnárodné zvýšenie miezd.

  1. Vrátime školám uznanie spoločnosti! Zmena metodiky vyučovania na školách.

Poznámka Finančných novín: Školy už dnes majú uznanie a menia metodiky.

  1. Podporíme slovenskú živočíšnu a rastlinnú výrobu na vidieku = presadíme zásadne viac slovenských výrobkov v obchodoch.

Poznámka Finančných novín: Kde sa na to vezmú peniaze?

  1. Podpora bývania. Mladé rodiny ako základný prvok štátu podporíme novými nájomným bytmi s nízkym nájomným. Podstatne zvýšime rodičovský príspevok matkám s deťmi. Ale zabránime zneužívaniu sociálneho systému prísnou kontrolou.

Poznámka Finančných novín: Kde sa na to vezmú peniaze?

Keby za nesplnené sľuby sedeli politici v base kvôli vedomému šíreniu nepravdivých informácií a boli postihnutí ako organizovaná skupina zrazu by tieto hlúposti prestali. Ale keď nemajú žiadny postih a môžu beztrestne klamať nuž potom je to katastrofa v spoločnosti.