Penta: Haščák sa vzdal manažérskych funkcií

BRATISLAVAJaroslav Haščák, spolumajiteľ investičnej skupiny Penta, odmieta obvinenia, ktoré boli voči nemu vznesené zo strany príslušného vyšetrovateľa.

V spolupráci so svojimi právnymi zástupcami preto použije všetky dostupné právne prostriedky na svoju ochranu. Vzhľadom na vzniknutú situáciu sa vzdáva všetkých výkonných pozícií v investičnej skupine Penta. Naďalej zostáva jej spoluvlastníkom. Riadiace pozície po J. Haščákovi v Pente preberá Iain Child, ktorý bude pôsobiť ako Riadiaci Partner divízie Buy Out, ktorá zodpovedá za všetky investičné projekty Penty s výnimkou Penta Real Estate.

 

 „Na Slovensku je naša skupina najväčším zamestnávateľom, v našich firmách pracuje viac ako 15 000 ľudí. Podnikáme v súlade so zákonmi a naše firmy sú významnou súčasťou ekonomiky v regióne, kde poskytujú produkty a služby pre milióny zákazníkov. Chcem ubezpečiť všetkých našich zamestnancov, obchodných partnerov a zákazníkov, že naša skupina je stabilná. Aj napriek ekonomickej recesii, vyvolanej koronavírusom, sme vo výbornej kondícii, čo nám umožňuje podporovať všetky naše firmy a projekty“, povedal Iain Child.

Iain Child sa stal spolumajiteľom Penty v novembri 2010. Predtým pôsobil v Deloitte Central Europe na pozícii Senior Partnera. Iain pochádza z Veľkej Británie, dlhodobo žije a pracuje na Slovensku. V Pente má na starosti predovšetkým investície v Primabanke a vo Fortuna Entertainment Group.

Na výkonnom riadení skupiny Penta sa podieľajú ďalší traja spoluvlastníci: Marek Dospiva – Riadiaci Partner Penta Real Estate; Jozef Oravkin, zodpovedný za Privatbanku,  časť realitných projektov na Slovensku a za investície skupiny v spoločnosti Slovalco a Eduard Maták, ktorý zodpovedá za investície v zdravotníctve.