Odišiel do večných lovíšť manažér Lee Iacocca

Bývalý šéf automobiliek Chrysler a Ford, autor automobilu Ford Mustang Lee Iacocca zomrel vo veku 94 rokov. Správu o tom uviedol portál TMZ s odkazom na členov jeho rodiny.

Lee Iacocca bol prezidentom Forda od roku 1946 do roku 1978. Pod jeho vedením bol vyvinutý populárny Ford Mustang. Potom riadil korporáciu Chrysler až do roku 1995.  Lido Anthony “Lee” Iacocca (15. októbra 1924 – 2. júla 2019) – Americký podnikateľ, manažér, autor niekoľkých autobiografických bestsellerov. Pôsobil ako prezident Ford a predseda korporácie Chrysler.Ford Mustang – kultový automobil triedy Pony Car vyrábaný spoločnosťou Ford Motor Company. Model bol prestavaný v roku 2018.

Po absolvovaní Princetonskej univerzity začal Iacocca pracovať vo Forde ako inžinier, po nejakom čase sa premiestnil na manažérsku práce. V tom čase sa vzhľad mena „Lee“ týkal skutočnosti, že pri telefonických rozhovoroch začal takto skracovať meno Lido. Ako napísal vo svojich memoároch, Američania si tom čase meno Lido asociovali so slangovým pomenovaním verejného domu.

Po určitom čase sa Iacocca podarilo stať jedným z riaditeľov spoločnosti. Pod vedením Iacocchi bol vyvinutý populárny Ford Mustang. Aktívne sa podieľal aj na organizácii prác na zavedení kompaktných vozidiel s pohonom predných kolies, jedným z nich bol Ford Fiesta. Počas týchto rokov významne prispel k podpore spotrebiteľských úverov.