New York Post: pornografia syna Joe Bidena

NEW YORK – Prokurátor Rudy Gulliani rok čakal so zverejnením kompromitujúcich materiálov na syna Joe Bidena Huntera. Informácie o jeho osobnom živote zverejnil denník New York Post.

Načasovanie škandálu v médiách pred prezidentskými voľbami, je klasickým postupom pred americkými voľbami prezidenta.

Hunter Biden len niekoľko dní pred príchodom jeho otca do Kyjeva v roku 2014 získal miesto v rade riaditeľov ukrajinskej plynárenskej firmy Burisma. Ukrajinci mu mesačne platili 50 000 USD. Tým získali prístup k najvyššiemu vedeniu USA. Joe Biden bol v tom čase viceprezidentom USA.

Druhý príbeh je menej pravdepodobný, ale New York Post napísal o korenistom obsahu notebooku Hidena Bidena.

Denník tvrdí, že sám Hunter alebo jeho asistent priniesli notebook zaliaty vodou do opravovne vlani v apríli.  Prístroj však nikdy neprevzali a za opravu zaplatili. V decembri 2019 majiteľ opravárenskej služby nahlásil notebook FBI. Muži zákona zhabali – denník prináša snímku príkazu na zaistenie. Avšak predtým, majiteľ počítačovej opravy vytvoril kópiu údajov z pevného disku a odovzdal ich Robertovi Costellovi – ten obhajuje záujmy bývalého starostu New Yorku a Trumpovho osobného právnika Rudyho Giulianiho. A ten dal kópiu pevného disku reportérom New York Post.

Materiály z počítača Huntera Bidena osvetlili jeho korupčné prípady v ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Burisma – listy z jeho e-mailu údajne potvrdzujú, že spolu s otcom pomohol uniknúť spravodlivosti jednému z ukrajinských oligarchov. Pevný disk navyše obsahuje domáce video syna bývalého viceprezidenta, na ktorom sexuje a užíva kokaín, ako aj množstvo jeho obscénnych fotografií.