Náklady na lety iných civilizácií sú oveľa vyššie

Prečo sme ešte nezistili prítomnosť cudzích civilizácií? – píše ABC v redakčnom článku. Možno, že naše nástroje nie sú vhodné na to, alebo sú príliš veľké vzdialenosti? Novú hypotézu obsahuje štúdia uverejnená na internetovej stránke ArXiv a zaslanom do Medzinárodného vestníku astrobiológie.

“Pravdepodobne vesmírne misie na veľkých planétach stoja mnohonásobne drahšie – povedal Space.com nezávislý výskumník Michael Hippke. Z tohto dôvodu tieto civilizácie nemajú televíziu  so so satelitným príjmom, sú pre nich ťažšie expedície na Mesiac, a nemajú vesmírne ďalekohľady.

Publikácia pripomína, že výskumníci objavili za slnečným systémom veľa planét, vrátane takzvanej “super-Zeme”. “Sú skalnaté, ich hmotnosť nie je menšia ako desaťkrát väčšia ako hmotnosť Zeme,” píše denník. Podľa Hippkeho na takýchto planétach je gravitácia veľkou prekážkou pre rozvoj vesmírnych letov a možno aj pre rozvoj civilizácie vo všeobecnosti. Hippke spočítali, že vo svete “Kepler-20b,, čo je o 70% väčšia ako Zem a 10-krát ťažšie ako to, k vstupu na obežnú dráhu raketa musí vyvinúť rýchlosť 96.648 km / h – 2,4 krát vyššia ako na Zemi. To znamená, že náklady na palivo a veľkosť rakety sa zvýšia.