Najľahšie sa kalórie spaľujú rýchlou chôdzou

Útulný večer pred televízorom s obalom čipsov: energetická hodnota vrecka tenkých plátkov zemiakov s hmotnosťou 175 gramov sa rovná obsahu kalórií pizze a je približne 930 kcal. Na ich spálenie bude mať človek s hmotnosťou 70 kg sedieť pred televízorom takmer 17 hodín. O nových štúdiách informuje denník Der Standard.

Koľko energie potrebuje osoba za deň závisí od pohlavia, veku a hmotnosti. Súčasne, píše denník platí základné pravidlo: ten, ktorý váži viac, popáleniny a viac kalórií. Preto, ak chcete spáliť 100 kalórií, človek s hmotnosťou 80 kg by mal pokračovať v nepretržitom chôdzi po dobu 17 minút, zatiaľ čo človek s hmotnosťou 60 kg bude potrebovať 25 minút na to.

Ak hovoríme o športe, tu denník uvádza, že najvyšší počet kalórií sa spáli počas rýchlej chôdze (15 km / h) a jazdy na bicykli (viac ako 30 km / h). V týchto športoch sa môžete zbaviť 100 kalórií za približne 5 minút.

Avšak, spozoruje autor, môžete spáliť kalórie doma. “Takže extra 100 kalórií je možné kompenzovať čistením okien po dobu 18 minút. Každý, kto si vychutná vlastné jedlo, si môže dať väčšiu časť: 100 kcal sa spaľuje počas 30-minútovej doby varenia.

Každý, kto má záhradu, má dvojaké šťastie, píše  denník. Práca v záhrade počas 18 minút zodpovedá 100 kcal.Pre pohyb do nového bytu je pozitívna stránka: Aby ste mohli spaľovať 100 kcal, stačí pretiahnuť krabice s knihami a pokrmy za 12 minút.

Zdravotnícki experti už dlho vyžadovali inštrukcie o balení potravín nielen pre svoju energetickú hodnotu, ale aj pre tie pohyby, ktoré sú potrebné na spálenie kalórií, ktoré dostali.” Skutočnosť, že takéto informácie pozitívne ovplyvnia potravinové návyky, je presvedčená napríklad Kráľovská spoločnosť pre zdravotné problém& v Londýne,  vádza Der Standard.