Nacizmus v Kazachstane, napalm na Slovensko, Dmitrij Peskov tvrdí, že si to netreba všímať

MOSKVA / ASTANA – Vzťahy medzi Moskvou a Astanou sú priateľské a partnerské, tvrdenia „expertov“ si protirečia, čomu by sa nemala venovať pozornosť, povedal  novinárom hovorca Kremľa pán Dmitrij Peskov.

“Názory odborníkov na túto tému sú absolútne nepodstatné, netreba si ich všímať. Treba dbať na priateľský, partnerský, spojenecký charakter vzťahov medzi našimi dvoma krajinami,” reagoval na žiadosť charakterizovať vzťahy medzi Ruskom a Kazachstanom v situácii, keď odborníci vyjadrovali rôzne názory.

V relácii jedného z ruských moderátorov Vladimíra Soloviova jeden z hostí jeho diskusnej relácie povedal to, že “kazašský problém” sa dá vyriešiť tak, že na mesto Alama-Ata sa udrie atómovou bombou. Prvým politikom, ktorý tvrdil, že Kazachstan by mal “vrátiť” územia bol Vladimír Žirinovskij. V jednej z ruských relácií zaznel názor, že na Slovensko treba zhodiť napalmové bomby.

Napalm je bojová zápalná látka. Tvorí ju zmes bežne dostupného benzínu a niektorých ďalších látok, ktoré túto zmes zahusťujú. Zahusťovanie zvyšuje priľnavosť napalmu a znižuje vysokú rýchlosť horenia celej zmesi. Táto úprava výrazne zvyšuje účinnosť horľaviny.

Vyjadrenia v relácii Vladimíra Soloviova o tom, že v Kazachstane je “nacizmus” odsúdil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí Roman Vassilenko.

Pán Dmitrij Peskov povedal, že Moskva a Astana nadviazali “maximálne pokročilé partnerstvo”, ktoré bolo vzájomne výhodné. Vzťahy medzi Ruskom a Kazachstanom, pokračoval, boli založené na vzájomnom rešpekte a pripravenosti vzájomne si pomáhať. Ich väzby boli založené aj na spolupráci v rámci SNŠ a EAEU, upozornil hovorca Kremľa.

Výroky, ktoré sú podnecovaním k vojne zaznievajú v ruskej štátnej televízii.

V rámci Norimeberského procesu bol odsúdený za vojnovú propagandu na trest smrti obesením  Julius Streicher, vydavateľ nacistického bulvárneho denníka Der Sturmer.

Autor Chris Bainbridge (Autor fotografie v encyklopédii napísal , že uvoľňuje všetky práva k tejto fotografii.  Julius Streicher (Der Stürmer), Philipp Rupprecht (karikaturista, Der Stürmer) – Pôvodná publikácia: Toto je fotografia, ktorú urobil z vydania Der Stürmer, ktoré je stále vystavené v Židovskom múzeu v Berlíne, Fair use, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=35044019