Na pandémii najviac zarobil majiteľ firmy Zoom

NEW YORK –  Zakladateľ videokonferenčnej služby Zoom Eric Yuan zarobil za 24 hodín 6 miliárd dolárov, čím zvýšil svoj majetok na 23 miliárd dolárov.

Majetok zakladateľa vyskočil po tom, čo spoločnosť oznámila rekordný rast výnosov, ktorý prekonal prognózy analytikov. Tržby spoločnosti Zoom v druhom štvrťroku dosiahli 663,5 milióna dolárov, čo je nárast o 355% oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Na pozadí zverejňovania finančných výkazov akcie Zoom stúpli o viac ako 40% a Yuan vlastní viac ako 50 miliónov akcií služby, píše agentúra.

Bloomberg poznamenáva, že začiatkom roku 2020 zaznamenali rekordný nárast stavu za deň aj zakladateľ Amazonu Jeff Bezos a generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk. Bezos zvýšil svoje bohatstvo za jeden júlový deň o 13 miliárd dolárov a Musk v auguste pridal takmer 8 miliárd dolárov za 24 hodín.

Zoom sa stal jedným z najväčších beneficiárov pandémie koronavírusov, pretože sa táto služba začala masívne využívať na prácu na diaľku a učenie. Spoločnosť zaznamenala druhý najrýchlejší rast medzi účastníkmi NASDAQ v poslednom štvrťroku, pričom zaostala iba za biotechnologickou firmou Moderna, ktorá podľa agentúry vyvíja vakcínu proti koronavírusom.