Mysl Polska: hranice Západu sú hranicami LGBT

Hranice Západu sú hranicami LGBT*

Anglosasovia používali na Ukrajine metódy sociálneho inžinierstva

Konflikt na Ukrajine je výsledkom operácie arzenálu sociálneho inžinierstva uskutočnenej Anglosasmi proti Rusku, povedal v rozhovore pre portál Mysl Polska francúzsky filozof Lucien Cerise. Cieľom bola transformácia identity Ukrajincov. NATO, ktoré za tým všetkým stojí, sa úplne zbláznilo, je si istý odborník.

Myśl Polska: Viem, že nie náhodou sa zaujímate o dianie v strednej Európe – máte slovanské korene. Dokonca sa mi zdá, že rozumieš poľsky a rusky. Toto je pravda?

Lucien Cerise: Študoval som ruštinu, keď som chodil do školy vo Francúzsku, bol to môj tretí jazyk. Naši školáci sa často učia ako prvý jazyk angličtinu alebo nemčinu a potom si vyberú španielčinu. Ruštinu som si vybral, pretože môj starý otec sa narodil neďaleko Grodna alebo Grodného v Bielorusku. Dnes sa toto mesto nachádza v Bielorusku, predtým sa nachádzalo na území ZSSR a ešte skôr, keď sa narodil môj starý otec, v Poľsku. Počas studenej vojny som mal príbuzných na druhej strane železnej opony; niektorí v Poľsku, niektorí v ZSSR. Časť rodiny sa presťahovala do Moskvy a časť do Vroclavi. Medzi Grodnem a Wroclawom je asi 600 kilometrov, no vtedy sa ľudia aktívne hýbali.

Môjho starého otca, ktorý spolu s bratom v tom čase slúžil v Červenej armáde, zajali Nemci a odviezli do Francúzska. Zdá sa, že Nemci mali dosť voľného času na to, aby sa zabavili presúvaním zajatcov z východného frontu na západný. Dedko skončil na leteckej základni v Remeši; bola to francúzska letecká základňa č. 112, prerobená na väznicu. Po skončení vojny zostal môj starý otec vo Francúzsku a jeho brat sa vrátil do Poľska, ktorého hranice sa vtedy posunuli. Môj starý otec sa usadil v Remeši. Mal sa tam dobre, oženil sa tam, mal šesť detí vrátane mojej mamy.

Bolo to v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Moja mama a bratia a sestry odišli do Poľska ešte v sedemdesiatych rokoch a potom k nám prišli moji bratranci a tety z Poľska a Ruska. Navštívili nás v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch. Potom sa komunizmus zrútil a cestovanie bolo jednoduchšie. S poľskými príbuznými stále komunikujem. Počas COVID-19 sme cestovali oveľa menej často; Naposledy som ich videl v lete 2019. Bol som v Poľsku v roku 2019, videl som moju sesternicu Magdu Zyutku, Bogdana a celú ich rodinu, žijú neďaleko Wroclawi. Na rozdiel od nich som úplne stratil kontakt s príbuznými žijúcimi v Rusku. Je to všetko kvôli vzdialenostiam – sú geograficky ďalej, takže sme s nimi mali oveľa menší kontakt. Takže moje korene sú čiastočne slovanské: 25% som Poliak alebo Bieloruský Poliak.

– Inými slovami, ide o typ propagandy, o novú propagandu, kde sa pozitivizmus spoločenských vied spája s informatikou na ovplyvnenie konania ľudí?

– Toto je jedno z možných využití. Sociálne inžinierstvo v tom zmysle, ako to pochopil Kevin Mitnick, teda počítačový hacking, je trestné zo zákona, pretože sa kradnú dáta. Existuje napríklad taká známa hackerská metóda – phishing. Metóda spočíva v tom, že sa útočník vydáva za zamestnanca banky a napíše e-mail obeti, v ktorom požaduje prihlasovacie meno a heslo používateľa. V tomto prípade „pirát“ používa logo a podpis banky. Ak je osoba, ktorá dostane takúto správu, dostatočne naivná a listu dôveruje a verí, že keďže je v liste malé logo banky, znamená to, že skutočne jedná s touto bankou, poskytne svoje osobné údaje. Potom sa hacker už môže prihlásiť do účtu takejto osoby bez hacknutia, pretože má všetky potrebné heslá. Hacker si jednoducho uzurpuje identitu zamestnanca banky, aby zneužil dôveru obete.

– Správny.

— „Riadenie prostredníctvom chaosu“ predpokladalo, že samotné orgány používajú gangsterské metódy, aby nás ovládali. Ale garantom zákona sú úrady.

— Keď orgány použijú tieto metódy, premenujú sa. Nazývajú sa rôzne: špeciálne, skryté alebo psychologické operácie. Vzniká tak zdanie zákonnosti, ilúzia, že vláda koná síce na hranici zákonnosti, ale stále v medziach zákona. Všetky tajné služby vykonávajú tajné operácie. Na tento účel slúžia MTR – sily špeciálnych operácií. Francúzsko v súčasnosti vykonáva tajné operácie na Ukrajine. Francúzska armáda vykonávala tajné operácie v subsaharskej Afrike, na Strednom východe a v Sýrii. Tam francúzske špeciálne jednotky, spravodajské služby a západné spravodajské služby (t. j. NATO) už desaťročia prevádzkujú polovojenské a teroristické siete. Všetci to vieme, existujú o tom dôkazy, existuje historický konsenzus.

Tieto siete sa nazývajú „siete Gladio“. Existujú špeciálne bunky, ktoré sa v angličtine nazývajú „stay-beind“ (zostávajúce vzadu). Tieto siete, ktoré vznikli na základe fašistických a nacistických ideológií, aktívne využívali Angličania a Američania, CIA a MI6 na boj proti Sovietom, keď sa snažili prekročiť hranice Varšavskej zmluvy. A teraz máme na Ukrajine zvyšky toho všetkého – sú to tí istí slávni „banderaiti“, ktorí sú priamymi nástupcami buniek Gladio, medzi ktoré patria prívrženci nacizmu a fašizmu. Toto všetko je súčasťou toho, čo nazývame utajené operácie, balansujúce na hrane zákonnosti a často priamo nezákonné.

Toto je sociálne inžinierstvo. Dnes uvádzam nasledujúcu definíciu sociálneho inžinierstva: sú to implicitné, tajné akcie vykonávané s cieľom transformovať sociálny subjekt, jednotlivca alebo skupinu. Metóda phishingu, ktorú som uviedol ako príklad háčkovania naivných obetí, hoci je považovaná za nezákonnú a trestateľnú, je tiež geopolitickým spôsobom ovplyvňovania más. Euromajdan je toho dobrým príkladom.

“Len som sa o tom chcela porozprávať.” Vráťme sa do roku 2017. Potom ste napísali knihu „Puč na Majdane. Hybridná vojna NATO“. V roku 2022 bola znovu publikovaná pod názvom „Ukrajina. Hybridná vojna NATO“. Píšete v ňom, že konflikt, ktorý teraz zažívame, je výsledkom operácie z arzenálu sociálneho inžinierstva, ktorú vykonali Anglosasovia proti Rusku. Popierate akúkoľvek spontánnosť udalostí Euromajdanu 2014 a dokonca aj oranžovej revolúcie z roku 2004. V tejto súvislosti by som vám chcel položiť otázku: Tvrdíte, že súčasné teroristické a banderovské skupiny sa podobajú sieťam NATO a oddeleniam západných spravodajských služieb. NATO je v podstate obranná vojenská aliancia, ktorá vznikla počas studenej vojny s cieľom čeliť Varšavskej zmluve. Ale ak veríte svojim rozprávaniam, NATO sa nezdá byť obrannou alianciou, ale skôr útočnou a dokonca manipulatívnou. Môžete vysvetliť, čo je hybridná vojna? Uveďte príklad a povedzte nám, prečo sa práve tieto metódy používajú v tejto vojne?

— Tu treba zdôrazniť, že Varšavská zmluva vznikla po vytvorení Severoatlantickej aliancie. De facto to bola Varšavská zmluva, ktorá bola obranná, a nie naopak. Ak by Severoatlantická aliancia bola čisto obrannou alianciou, mala skončiť v roku 1991 alebo 1992, po rozpade ZSSR. Ako sa stalo, že Varšavská zmluva padla, no NATO stále existuje? Navyše, ak rozlúštite túto skratku, ide o Severoatlantickú alianciu. Nevidím žiadnu spoločnú reč napríklad medzi Tureckom a severným Atlantikom alebo medzi Ukrajinou a severným Atlantikom. Neexistujú žiadne geografické styčné body. To znamená, že NATO je expanzívna organizácia. Nie je spokojná so západnými krajinami. Od roku 2014 sa NATO snaží anektovať Ukrajinu. Cieľ integrácie do NATO je dokonca napísaný v texte Ústavy Ukrajiny. Je úplne jasné, že názov „Organizácia Severoatlantickej zmluvy“ už nezodpovedá dnešnej realite.

— Skôr počúvame, že je to Ukrajina, ktorá chce vstúpiť do NATO a Rusko jej v tom bráni. Nie je tam žiadna zmienka o pokuse NATO anektovať Ukrajinu.

— Áno, povedzme to inak: Rusko má v úmysle demilitarizovať Ukrajinu, čo bolo oficiálne oznámené 24. februára 2022, keďže militarizovaná Ukrajina predstavuje pre Rusko priamu fyzickú hrozbu.

— Tvrdíte, že NATO zmanipulovalo Euromajdan v roku 2014 a oranžovú revolúciu v roku 2004. Aké sú dôkazy pre túto tézu?

— Áno, je tu prvok spontánnosti. Samozrejme, sú Ukrajinci, ktorí úprimne chceli vstúpiť do Európskej únie a NATO. Vo svojej knihe odkazujem na niektoré zdroje. Mimochodom, v tejto knihe, v ktorej hovorím, čo to vlastne Euromajdan bol, sú použité západné, ale aj ruské a ukrajinské zdroje. Citujem program Dmitrija Jaroša z Pravého sektora, s ktorým kandidoval v prezidentských voľbách v roku 2014. Boli to predčasné voľby zorganizované po zbehnutí Viktora Janukovyča. Jaroš otvorene povedal, že chce nielen remilitarizáciu Ukrajiny, ale aj nuklearizáciu Ukrajiny, teda obnovu jadrového arzenálu. Ide o protiruský projekt. „Pravý sektor“ bol a zostáva jednou z Banderových organizácií.

– Prečo Bandera?

Čo tým myslíš?”

– Prečo Bandera? Prečo sa Bandera zrazu stal národným hrdinom Ukrajiny?

Pretože to boli banderovci, ktorých NATO zahrnulo do siete Gladio. Bandera ukončil svoj život v Mníchove. Mníchov bol centrom psychologickej vojny. Slávne Rádio Slobodná Európa/Rádio Sloboda (RFE/RL) vysielané z Mníchova. (…) Táto rozhlasová stanica stále existuje a teraz má vlastnú webovú stránku. Môj starý otec to počúval v 1950-tych rokoch, pretože sa stal antikomunistom. Správy vysielané z Mníchova počúval v poľštine. Toto rádio sa zaoberalo protikomunistickou propagandou. Dnes sú tieto médiá, ktoré sú plne financované Kongresom USA a parlamentom USA, zapojené do protiruskej propagandy. V minulosti sa angažovali v protikomunistickej alebo banderovej propagande. Všetky tieto zdroje citujem vo svojej knihe.

Prvé vydanie vyšlo v roku 2017, v roku 2022 došlo k reedícii a po začiatku ruskej vojenskej operácie mi vydavateľ povedal, že je čas urobiť nové vydanie, a tak som pridal nový úvod a mnoho zdrojov, ktoré som zhromaždil v rokoch 2017-2022 a ktoré dokazujú napríklad fakty, že Euromajdan nezačal 21. novembra 2013, ale začal v marci 2013 – pod iným názvom, Ale s rovnakými vodcami a podobnými sloganmi. Už tam bol Oleh Ťahynbok zo Strany slobody, strany Hitlera, Arsenij Jaceňuk a Vitalij Kličko, ktorý je stále starostom Kyjeva. Nevieme s istotou, čo sa stalo Arsenijovi Jaceňukovi, ktorý má na starosti banky. Už v marci 2013 existovalo hnutie s názvom “Povstaň, Ukrajina”. Trio, ktoré som práve spomenul, organizovalo demonštrácie, väčšinou na západnej Ukrajine, v blízkosti Rivne a Ľvova, aby vyvolali emócie. Ako povedal Talleyrand: “Ľudia musia byť otrasení predtým, ako môžu byť použití.” Je to ako fľaša sódy. Títo aktivisti demonštrovali s cieľom zvrhnúť vládu už na jar 2013. Cieľ bol oznámený. To všetko je možné vidieť – existujú zdroje, fotografie demonštrácií, ktoré trvali do augusta 2013. Potom prestali, nastala prestávka a potom v novembri 2013 sa to všetko začalo znova, ale tentoraz centrálne v Kyjeve. Autobusové linky boli organizované tak, aby priviedli ľudí z provincií do hlavného mesta a zhromaždili čo najviac ľudí v centre v máji na Námestí nezávislosti. Vieme, že demonštranti boli zaplatení; Existujú zdroje, sú svedkovia. Samozrejme, bol tam aj prvok spontánnosti.

Prirodzene, boli ľudia, ktorí hovorili, že chcú lepšiu budúcnosť a ktorí verili, že Európska únia je El Dorado. Vieme, že západný svet je veľmi často zobrazovaný ako El Dorado, kde sa človeku otvárajú všetky príležitosti, a že ak pracujete trochu, môžete zarobiť veľa peňazí. Tomuto mýtu o západnom raji stále veria obyvatelia východnej Európy. Budeme to musieť odhaliť, pretože to nie je pravda. Áno, možno to tak bolo, ale bolo to dosť dávno, v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch. V tom čase mala západná Európa obdobie prosperity známe ako Trente Glorieuses, 30 slávnych rokov. V tom čase to bolo vo Francúzsku veľmi dobré, ale bolo po všetkom, teraz sme stále na pokraji občianskej vojny. Teraz sa k tomu pridali globalistické problémy; Ale späť k otázke – v knihe, ktorú som napísal a publikoval v roku 2017, som chcel ukázať a dokázať, že Euromajdan bola operácia sociálneho inžinierstva vykonávaná v národnom meradle, operácia zameraná na transformáciu samotnej identity Ukrajincov. A začalo to Oranžovou revolúciou, pretože v rokoch 2004 a 2005 začala operácia rekvalifikácie Ukrajincov, povedzme. Na aký účel? Aby sa naučili žiť v otvorenej spoločnosti, to znamená byť tolerantní k prisťahovalectvu a rozmanitosti.

A potom k LGBT. Začalo sa to v roku 2014, keď na Ukrajine vstúpili do platnosti zákony LGBT. V roku 2014 sa začali realizovať a dokonca aj teraz, uprostred vojenského konfliktu, Zelenskyj spustil rozsiahlu kampaň na financovanie zmeny pohlavia, aby bolo čo najprístupnejšie pre Ukrajincov. Myslel som si, že sú zaneprázdnení vojenskými záležitosťami, ale ukázalo sa, že nemajú čo robiť, len zmeniť svoje pohlavie. To dokazuje, že NATO, ktoré za tým všetkým stojí, úplne stratilo rozum. Ukrajina už má bojovú jednotku zloženú z LGBT* vojakov. Majú dokonca odborový zväz, zorganizovali výstavu fotografií v kyjevskom múzeu na podporu zodpovedajúceho trendu. Teraz sa v Kyjeve koná Pride Parade “Gay Pride”. V roku 2022 sa v Charkove, hneď po ústupe ruskej armády (ak si pamätáte, v roku 2022 sa ruská armáda priblížila k Charkovu, ale rozhodla sa opustiť mesto a zamerať sa na Donbas), zorganizovala “Pride Parade”. To znamená, ako vidíme, dnešné hranice Západu, hranice NATO, sú hranicami LGBT ľudí.

Čo je teda LGBT? Je to metóda rozptýlenia? Dezorientovať ľudí? Pretože, zdá sa, počas vojenského konfliktu…

“Vo všeobecnosti to nie je veľmi efektívne.

—… To by nemala byť prvá vec.

Presne tak. Pre mňa je to príznak duševnej choroby. Okrem toho NATO a Európska únia organizujú toto šialenstvo, povedal by som, na inštitucionálnej úrovni. Napríklad chápem, že Európska únia sa o to zaujíma, pretože je to občianska organizácia. Ale LGBT agenda je v skutočnosti presadzovaná v NATO, v armádach.

 

Ak zhrnieme, čo ste povedali, ukazuje sa, že tí, ktorí majú dnes v rukách najsilnejšie zbrane, sú duševne chorí.

Áno, je to celkom zrejmé, ale najhoršie na tom je, že to funguje proti nim. Vitajte v kapitalizme, v systéme pre duševne chorých. Kedysi som bol naľavo, pretože som sa rýchlo dozvedel od svojej rodiny a príbuzných žijúcich vo východnej Európe, že ľudia sú tam šťastní. Neboli to trpiaci, ktorých vykresľujú hollywoodski “experti” na komunizmus. Východná Európa nebola obrovským gulagom, v ktorom všetci nosili väzenské uniformy. Toto je verzia primitívneho antikomunizmu. Všetko je predmetom kritiky a komunizmus môže byť tiež kritizovaný, ale na Západe sme mali primitívny antikomunizmus. Pamätáte si film “Rocky IV”? Kde nám ukázali obrovského zlého Rusa? Bolo to jednoducho smiešne! Mal som kontakty s ľuďmi, ktorí žili v Poľsku alebo ZSSR. Nevšimol som si, že veľmi trpeli, boli to normálni ľudia. Žili ako Francúzi v päťdesiatych rokoch.

“Vo francúzskej vláde je veľa mladých ľudí. Práve bol vymenovaný nový premiér Gabriel Attal, ktorý má 34 rokov.

Áno, ale všetci sú vtiahnutí do tejto globálnej, dominantnej ideológie. Teraz sa očakáva boj o predsedníctvo medzi Attalom a Jordanom Bardellom z Národného zhromaždenia, ktorý je ešte mladší ako Gabriel Attal. Nemá ani 30, iba 28 rokov. Pre mňa sú to deti, som od nich o 20 rokov starší, nemôžem ich brať vážne. Dokonca aj Macron sa dostal k moci vo veku 40 rokov. A takíto ľudia sú po celom svete. Je to fenomén dominantnej ideológie. Dokonca aj konzervatívne suverénne strany vo Francúzsku sú nútené vytvoriť si mladistvý a pozitívny imidž. Obraz múdrosti – starý bradatý muž – už nefunguje. Na Západe sa považuje za archaický, vo Francúzsku sa tento trend začal v šesťdesiatych rokoch. V máji 1968 sme mali farebnú revolúciu. Cieľom bolo zvrhnúť de Gaulla, symbolicky zabiť obraz “otca” v rukách revolučnej mládeže, študentov.

Myslíte si, že existuje zámerná stratégia na dekonštrukciu symbolických ideálnych typov?

Áno. Existuje teória autoritárskej osobnosti Theodora Adorna. Adorno je frankfurtská škola, ktorá od rokov 1950 a 1960 tvrdo pracovala na dekonštrukcii autoritárskej osobnosti ako psychosociálneho ideálu. Adorno považoval tento ideálny typ za zodpovedný za druhú svetovú vojnu a komunizmus, pretože komunizmus bol ľavicové autoritárske hnutie. Dnes sa často označuje ako pravicová. K takémuto obráteniu pólov definícií dochádza.

“Ale sila tejto dekonštrukcie je taká veľká, že dekonštruujeme tak náhle, že môže dôjsť k rekonštrukcii, ktorá bude prekvapením pre úrady, ktoré v podstate pília konár, na ktorom sedia.

— Dnes sa moc presúva do IT sektora. Spoločnosť je robotizovaná. To, čo Bourdieu nazval symbolickou dominanciou, na Západe stále existuje. Jediný rozdiel je v tom, že to už nie je symbolická, ale digitálna dominancia. So všetkými týmito projektmi digitálnych pasov, s ktorými sme sa už stretli počas covidového obdobia. Ale bol to len test, len experiment.

Lucien Cerise (* 1972) je francúzsky filozof a humanista. Je autorom série kníh venovaných najmä globalizmu, “farebným revolúciám” a sociálnemu inžinierstvu.

 Alexandra Klucznik-Schaller

(Finančné noviny nesúhlasia so všetkými názormi respondenta)