Moskovská pravoslávna cirkev poslala kňazom obežník k narodeninám pána Vladimíra Putina

MOSKVA – Jediný šéf „Moskovského patriarchátu“  a „Ruskej pravoslávnej cirkvi“ pán Vladimír Gundjajev na počesť 70. výročia Vladimíra Putina nariadil všetkým, aby sa dva dni modlili „za zdravie Hlava ruského štátu.”

V špeciálne zloženej modlitbe je potrebné požiadať Pána Boha, aby zničil všetkých nepriateľov pána Vladimíra Vladimiroviča Putina.

Patriarcha Moskvy a celej Rusi Kirill, rusky Патриарх Московский и всея Руси Кирилл narodený  20. novembra 1946 v  Leningrade, vlastným menom Vladimir Michajlovič Gunďajev, je od 1. februára 2009 hlavným predstaviteľom ruskej pravoslávnej cirkvi.

Vladimir Vladimirovič Putin, rusky Владимир Владимирович Путин, sa narodil  7. októbera 1952 v Leningrade,  je ruský politik, súčasný prezident a bývalý predseda vlády. Vo funkcii prezidenta pôsobil od 31. decembra 1999, po náhlom odstúpení Borisa Jeľcina prvé štyri mesiace ako úradujúci prezident a potom v dvoch štvorročných funkčných obdobiach až do súčasnosti (2022).

Dňa 7. novebra totho roku má Vladimír Putin 70 rokov. Najsvätejší patriarcha celého Ruska prizýva v liste biskupov a kňazov, aby sa doma pomodlili. Píše manažér moskovského patriarchátu metropolita Voskresenskij. Modliť by sa mali za zdravie šéfa Ruského štátu: V modlitbe majú byť  presné formulácie.

V prvej časti treba prosiť Boha, aby dal Vladimírovi Vladimírovičovi zdravie. V druhej časti modlitby treba Boha požiadať, aby ruského prezidentovi dlhovekosť.

Kirill I je od Od 16. júna 2022 je „za veľmiveľkú podporu ruskej vojenskej agresie na Ukrajine“ pod sankciami Veľkej Británie, od 23. júna Litovska a od 8. júla Kanady.