Louis Vuitton Moët Hennessy chce Tiffany & Co

PARÍŽ – Skupina Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) chce kúpiť jedného z najslávnejších výrobcov šperkov. Informuje o tom agentúra Bloobmerg.  Dnes 28. októbra LVMH oficiálne potvrdil začiatok rokovaní s Tiffany & Co.

Francúzska skupina Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) je pripravená zaplatiť za každú akciu amerického výrobcu šperkov Tiffany & Co. na 120 dolárov, podľa denníka Wall Street Journal (WSJ), citujúc zdroje, ktoré sú o návrhu informované. Celková hodnota Tiffany by preto mohla byť 14,5 miliárd dolárov, poznamenáva WSJ. Rovnakú čiastku nazývali aj Bloombergove zdroje.

Podľa zdrojov v obidvoch publikáciách má LVMH v úmysle zaplatiť v plnej výške za akcie Tiffany v hotovosti.

Dňa 26. októbra 2019 spoločnosť Bloomberg oznámila, že spoločnosť LVMH predložila spoločnosti Tiffany oficiálnu ponuku, avšak možná transakčná cena nebola zverejnená. 28. októbra LVMH oficiálne potvrdil začiatok rokovaní, neuviedol však žiadne podrobnosti.

Cena 120 dolárov za akciu, o ktorej médiá píšu, je o 22,8% vyššia ako hodnota akcií Tiffany na konci obchodovania na burze cenných papierov v New Yorku v piatok 25. októbra. Po objavení správ o možnom obchode sa hodnota cenných papierov v obchodnom dome zvýšila o približne 20%.

Zdroje v denníku Financial Times sa však domnievajú, že ponuka LVMH bude zamietnutá vzhľadom na podhodnotenie odhadu 120 dolárov na akciu. V júli 2018 dosiahla cena akcií Tiffany historické maximum 141,6 dolárov.