Lasellsberger Group má podnik v Ruskej federácii

MOSKVA – V Baškotatárskej republike v Ruskej federácii začala fungovať cementáreň Cemix rakúskej skupiny Lasellsberger Group .

V podniku sa bude ročne vyrábať 240 000 ton bieleho cementu. Osobne ho otvoril prezident Ruskej federácie Vladimír Putin. „Je dôležité, že závod používa pokročilé technológie a riešenia, najlepšie svetové postupy a zároveň ​​výrobný proces predpokladá súlad s najvyššími environmentálnymi normami, ktoré spĺňajú najprísnejšie environmentálne požiadavky,“ povedal Putin.

„Naďalej sa budeme snažiť podporovať zvyšovanie tokov vzájomných investícií, odstraňovať všetky druhy prekážok investovania a, samozrejme, to otvára ďalšie príležitosti na vytváranie nových pracovných miest a moderných výrobných zariadení, umožní nám to rýchlo obnoviť obchodné väzby, prekonajte negatívne dôsledky v období po pandémii,“ povedal ruský prezident počas ceremónie.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz mal video príhovor. „Po pandémii koronavírusu musíme všetci vynaložiť potrebné úsilie čo najskôr na dosiahnutie predkrízovej úrovne ekonomiky,“ povedal. Ako rakúsky líder poznamenal, je obzvlášť dôležité, aby „ľuďom, ktorí prišli o prácu, boli opäť poskytnuté vysokokvalitné voľné pracovné miesta“. Kurz dodal, že Rusko je jedným z najdôležitejších obchodných partnerov Rakúska.