Kurier: existuje nová látka pre boj s rakovinou

“Viedenskí vedci otvorili úplne novú cestu v boji proti autoimunitným ochoreniam a rakovine, napísal rakúsky denník Kurier.

Medzinárodný tím vedcov pod vedením Jozefa Penninger z Ústavu molekulárnej biotechnológie Rakúskej akadémie vied (IMBA) a Clifford Woolf z detskej nemocnice Bostonu na Harvarde prišli s objavom.

“Imunitné bunky nášho tela, takzvané T-bunky sú aktivované molekulou, ktorá hrá dôležitú úlohu v metabolizme v našej nervovej sústave. čo bolo predtým známe, že tetrahydrobiopterínu, alebo BH4, je potrebné pre výrobu neurotransmiterov, ako je napríklad “šťastie hormónu”, serotonín a dopamín. ”

“T bunky strážia naše telo a identifikáujú patogény, alebo mutované bunky, ktoré sa môžu zmeniť na nádor. V týchto” stretnutiach saT lymfocyty sa aktivovujú (…) na cielený útok narušiteľa alebo na rakovinové bunky. Často mylne aktivované T-bunky môžu byť zameraná proti vlastným bunkám tela – to sa deje napríklad pri alergických reakciách alebo autoimunitných ochoreniach, “vysvetľuje autor publikácie.

“Spoločne s Cliffordom Woolfom z detskej nemocnice v Bostone na Harvarde a Kaj Jonssonom z Medical Research Inštitútu Maxa Plancka v Heidelbergu vyvinuli novú účinnú látku zvanú QM385 inhibujú BH4 a upokojujú “imunitné bunky s viac ako reakciou.

“BH4 je tiež dôležitým kandidátom na budúcu imunoterapiu rakoviny,” hovorí ďalej. “Použitím príkladu myší vedci zistili, že BH4 pomáha T-bunkám cielene sa zameriavať na nádor.”

“Kto by si myslel, že náš imunitný systém je riadený molekulou, ktorá je známa z neurobiológie a to by mohlo viesť k novým metódam na boj s autoimunitné ochorenia, astmy, a to až ku vzniku rakoviny a imunitné nedostatočnosti!” – Tým vedci otvorili úplne novú cestu v boji proti autoimunitným ochoreniam a rakovine,” píše rakúske vydanie denníka Kurier.