Kto, ako, kedy a koľko sa nabalil v City na Brexite

V noci z 23. až 24. júna 2016 v kanceláriách City vládla horúčkovitá aktivita, “- píše španielsky denník El Confindencial novinár Celia Masa píše.” Víťazstvo, Brekzita ‘tlačil libru k priepasti. Toto bol najväčší pokles mien, keďže existuje moderný finančný systém. Na niekoľko sekúnd sa milióny dolárov vyparili, tie ktorými boli ocenené britské aktíva. Avšak, niektoré hedžové fondy získali veľa peňazí.

“Podľa denníka, Rokos Capital Managment fond zarobil viac ako 100 miliónov $ a Brevan Howard Foundation. – 160 miliónov. “Ako to robia to proste naučili výsledky prieskumov verejnej mienky pred verejnosťou pri vyšetrovaní podrobne Bloomberg ako hedžové fondy zaplatili  milióny sociologických spoločností, ktoré predtým, než niekto iný získať dáta, ktoré britský zákon zakazuje zverejňovať pred dokončením hlas.” – hovorí článok. Autor vysvetľuje, že v mnohých prípadoch nie je ani nutné, aby výsledky prieskumov verejnej mienky sa zhodoval s výsledkom referenda: iba 20 minút skôr poznať výsledky prieskumov, ktoré majú vplyv na ceny na trhu.

“Prvé dáta získané po uzavretí volebných miestností, ukázali, že Spojené kráľovstvo bude aj naďalej v EÚ. Vzhľadom k tomu libra prudko vzrástla, pretože každý, kto vedel túto informáciu vopred, musel kúpiť menu za oveľa nižšiu cenu, a potom predávať za vysokú”. Nasledujúci pokles libry ho neobťažoval – už podnikal,” hovorí článok. “Ale v iných prípadoch prémie boli ešte vyššie, pretože hráči mali výsledky ankety, ktoré prorokovali výstup z EÚ.