Keby hlúposť kvitla, máme všade len ovocné sady

Vo verejnom priestore zúri hystéria okolo ruskej vakcíny Sputnik V. Len preto, že je ruská. Tým, čo nepáči, odporúčam vypnúť si ruský plyn. Nech si vypnú elektrinu. Vyrába sa v ruských atómových reaktoroch. Používa sa v nich ruský urán. Ten pre svoje atómové elektrárne nakupujú aj Spojené štáty americké. Nepoužívajte petrolejku. Petrolej je z ruskej ropy. Nepredávajte letenky na americké lietadlá. Sú z ruského titánu.

Nepozerajte americké televízne stanice. Satelity, ktoré využívajú vyniesli americké rakety a tie používajú ruské motory. Panebože, motory majú konštrukciu z čias Sovietskeho zväzu.

Nechodievajte do divadla. Hrajú tam ruských autorov. Nepočúvajte Mariána Vargu. Adaptoval skladby mnohých ruských skladateľov. Nechoďte na balet v Slovenskom národnom divadle. Niektoré tanečníčky sú z Ruska. Nechoďme do divadla. Náhodou by tam hrali predstavenie Tri sestry Antona Pavloviča Čechova. Nech tí, čo sú proti Rusku nepijú ani len vodku. Jej recept, teda 40 percent liehu vo vode vymyslel Michail Vasilievič Lomonosov. Nepite vodku. Pite len slovenskú národnú slivovicu.

Rusko vadí tým, čo kedysi boli veľkými zväzákmi. Mali mastné vlasy. Tvár bola posiata “jebákmi”. Komunistickej strane Československa sa pchali… Mnohí zo súčasných demokratov sa stretli práve v Socialistickom zväze mládeže, predvoji Komunistickej strany Československa. Ak by sa nezmenil režim, dnes by boli prinajmenej na krajskom výbore. Niekto z nich by sa stal Gustávom Husákom.

Z čias Socialistického zväzu mládeže mám krásny zážitok. Začiatkom osemdesiatych rokov bola na operácii v Moskve Marika Gombitová. Do nemocnice som jej každý deň nosil domácu stravu. Nemal som čas na schôdze. Od Socialistického zväzu som nedostal za odmenu diplom. Za odmenu som dostal pokarhanie. Odvtedy sa nestýkam s politickými hlupákmi.

Tí, čo sa kedysi pchali sovietskym súdruhom, sa dnes pchajú americkým súdruhom. Sú dnes veľkí demokrati. Pre mňa osobne je to viac ako zábava.

Poznámka pre zberateľov konšpiračných teórií. Ústav, ktorý vyvinul ruskú vakcínu založil v roku 1891 profesor F. M. Blumenthal. Dnes je jeho riaditeľom Alexander Gintsburg.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.