Kazachstan: nový spravodlivý daňový systém

V Kazachstane je potrebné vytvoriť spravodlivý, stabilný a transparentný daňový systém.

Uviedol to prezident Kazachstanu, pán Kassym-Žomart Kemelevič Tokajev vo svojom prejave počas prvého zasadnutia parlamentu zvolania VIII., informuje agentúra Kazinform.

„Nový model daňovej politiky by mal zabezpečiť optimálne rozloženie národného bohatstva, vysokú úroveň ekonomickej aktivity a cielenú podporu prioritných sektorov ekonomiky. Daňový poriadok a daňová politika by mali byť jasné a stabilné. Celý proces interakcie medzi fiškálnymi orgánmi a podnikmi musí byť konečne plne digitalizovaný,“ inštruoval pán Kassym-Žomart Tokajev.

Podľa hlavy štátu to značne uľahčí život podnikateľom, ako aj systematicky zvýši príjmy rozpočtu.

„Na základe odvetvových priorít by sa mali rozlišovať sadzby dane z príjmov právnických osôb (DPPO) a dane z pridanej hodnoty (DPH), ktoré tvoria leví podiel na štátnom rozpočte,“ povedal prezident.

Hlava štátu Kassym-Jomart Tokajev dnes otvorila prvé zasadnutie parlamentu Kazašskej republiky zvolania VIII.

Pripomeňme, že 27. marca hlava štátu Kassym-Žomart Tokajev podpísala dekrét o zvolaní prvého zasadnutia parlamentu Kazašskej republiky zvolania VIII.

V Kazachstane sa 19. marca konali mimoriadne voľby poslancov mažiliov a maslikhatov. Ústredná volebná komisia v utorok zaregistrovala poslancov  Mžilisu VIII. volebného obdobia.