Jeff Bezos najbohatší človek sveta ešte zbohatol

NEW YORK – Najbohatší človek na svete a zakladateľ Amazonu Jeff Bezos po výsledkoch obchodovania s akciami zbohatol ešte o 8,44 miliárd dolárov.

Celkovo Bezosov majetok dosiahol 211 miliárd dolárov. Táto suma sa stala rekordnou pre podnikateľov, ktorí boli kedy zahrnutí do hodnotenia publikácie.

5. júla Bezos prestal byť generálnym riaditeľom spoločnosti Amazon. Odstúpil zo svojej funkcie podľa plánu 5. júla, 27. výročia založenia spoločnosti. Novým generálnym riaditeľom je Andy Jesse, ktorý v minulosti šéfoval Amazon Web Services. Bezos získa pozíciu výkonného predsedu spoločnosti a bude sa viac venovať svojim charitatívnym iniciatívam, ako aj ďalším projektom.

Koncom júla má Bezos a jeho mladší brat odletieť do vesmíru. Plánujú so sebou vziať aj 82-ročného pilota Wally Funk. Absolvovala školenie ešte v 60. rokoch, potom však boli lety zrušené a do vesmíru nikdy nešla. Ďalšie sedadlo na palube kozmickej lode bolo vydražené za 28 miliónov dolárov. Meno kupujúceho ešte nebolo zverejnené.

Amazon.com, Inc. je americká spoločnosť, ktorá sídli v meste Seattle. Prevádzkuje jeden z najstarších a najväčších internetových obchodov Amazon.com.

Zakladateľ Jeff Bezos prevádzkoval už v roku 1994, v začiatkoch internetu kníhkupectvo Cadabra.com, ktoré o rok neskôr premenoval podľa rieky Amazonky na Amazon.com. V roku 1998 kúpil tiež  firmy Internet Movie Database (IMDb.com) a Alexa.com.

 

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.