Japonsko: Toyota predstaví nový elektromobil

TOKIO – Toyota má v budúcom roku predstaviť elektrické vozidlo s batériou na báze batérie. Táto technológia pomôže spoločnosti predbehnúť Teslu a stať sa lídrom na trhu, píše Nikkei Asia.

Vďaka batérii automobil  prejde bez zastavenia vzdialenosť 500 kilometrov.  Úplné nabitie bude trvať 10 minút. Elektrické vozidlá Toyota budú mať viac ako dvojnásobný dojazd ako elektrické vozidlá s lítium-iónovými batériami. V takom prípade bude karoséria kompaktná.

Pripomeňme si trhovú pozíciu hlavnej firmy na trhu elektromobilov – Tesla. Jej trhová kapitalizácia presahuje 600 miliárd dolárov. Automobilový gigant vytvoril ďalší rekord, ktorý umožní výrobcovi elektromobilov stať sa šiestou najväčšou spoločnosťou v rebríčku S&P 500.

Od začiatku roka sa akcie spoločnosti zvýšili asi o 667 percent. Súčasná trhová kapitalizácia spoločnosti Tesla je vyššia ako spoločností Toyota a Ford. Začiatkom decembra zakladateľ Tesly Elon Musk varoval zamestnancov pred rizikami kolapsu akcií automobilového giganta. Zamestnanci by sa mali zamerať na dosahovanie ziskov a znižovanie nákladov, uviedol podnikateľ.