SOPK: Indonézsky digitálny dom Slovensko funguje

BRATISLAVA – Indonézske veľvyslanectvo v Bratislave prostredníctvom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) oznamuje podnikateľskej i laickej verejnosti, že vytvorilo platformu s názvom Indonézsky dom Slovensko (www.indonesianhouse.sk) v slovenskej a anglickej jazykovej mutácii.

Funguje ako špecializovaná virtuálna platforma zameraná na poskytovanie informácií o indonézskom obchode, cestovnom ruchu, investíciách a kultúre. Prezentuje rozličné spoločnosti v Indonézii – zatiaľ 56 podľa jednotlivých odborov činnosti. V budúcnosti sa na stránke budú môcť zaregistrovať aj dôveryhodné spoločnosti zo Slovenska.

Indonézia, dlhý tvar Indonézska republika, je štát v juhovýchodnej Ázii a Oceánii tvorený 17 508 ostrovmi. S viac ako 230 miliónmi obyvateľov ide o štvrtý najľudnatejší štát sveta a takisto o štát s najväčším počtom obyvateľov hlásiacich sa k islamu. Štátnym zriadením krajiny je republika s voleným prezidentom a parlamentom. Hlavným mestom Indonézie je Jakarta. Na pevnine Indonézia hraničí s Papuou-Novou Guineou, Východným Timorom a Malajziou.

Na mori susedí so Singapurom,  Filipínami, Austráliou, Palau, Thajskom a indickým územím Andamany a Nikobary.