Ideologická polícia konzervativizmus a trockizmus
Vo verejnom priestore vo svete kolujú myšlienky trockizmu.
Čo to je? Tockizmus je odnož marxizumu, ktorej autorom je Len Davydovič Trockij Pochádzal zo súčasnej Ukrajiny, ktorá bola súčasťou ruského impéria. Zopakujme si jeho základné životopisné údaje. Lev Davidovič Trockij, rusky Лев Давидович Троцкий, (* 7. november 1879, Janovka, Ukrajina – † 21. august 1940, mesto Mexikov štáte Mexiko) bol sovietsky (ruský) revolucionár židovského pôvodu, politik, teoretik marxizmu, zakladateľ a prvý vodca Červenej armády.
Lev Davydović Trockij , vlastným menom Lejba Davidovič Bronštejn, sa narodil v roku 1879 v dedine Janovka, čo je neďaleko neďaleko mesta Chersonu, v rodine Davida Leontieviča Bronštejna, jedného z najbohatších statkárov v celom južnom Rusku. Jeho matka Anetta Ľvovna Životovská mala vyššie postavenie ako jej manžel, patrila k výkvetu aškenázskej finančno-bankovej elity.
Lev Davydovič Trockij presadzoval teóriu permanentnej revolúcie a jej rozšírenie na celý svet. Teória permanentnej revolúcie, z latinského permaneo – pokračovať, zostať, je teória o vývoji revolučného procesu v periférnych a zaostalých krajinách. Teóriu pôvodne navrhol a ďalej rozvinul Lev Davydovič Trockij vo svojom diele Permanentná revolúcia. Rozvíjali ju Ernest Mandel a ďalší marxistickí teoretici , vrátane takých trockistických autorov ako Michael Levy, Joseph Hansen, Livio Maitan.
Súčasná podoba tejto pôvodne marxistickej teórie sa vo verejnom priestore prejavuje ako odstránenie z verejného priestoru iných názorov, okrem tých, ktoré majú ľudia, ktorí chcú odstránenie iných, či cudzích výkladov sveta. Druhou podobou permanentnej revolúcie je výmena politických režimov bez volieb. Treťou podobou permanentnej revolúcie je vytváranie štruktúr, ktoré ovplyvňujú verejnú mienku, ale nie sú súčasťou zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci. Obrazne sa môžu nazvať ľudové tribunály využívajúce inkvizičné právo. Niekto je týmito inštitúciami označený za zločinca, je nimi súčasne odsúdený Lev Davydovič Trockij používal jednoduchú metódu. Proti tým, čo mali iný názor, bojoval v občianskej vojne v Rusku. Zahynulo niekoľko miliónov ľudí. Dnes sa iné myšlienky v Ruskej federácii trestajú väzením.
Trockizmus má niekoľko spoločných znakov s neokonzervativizmom.
Všetci neokonzervatívni lídri, sú trockisti: hoci to zakrývajú, ich prestrojenie sa dá ľahko spoznať. Celá ich teória je založená na troch pilieroch, ktoré sú zjavne spojené s teóriou Ľva Davydovyča Trockého
1. Sociálny darvinizmus, to je zjavné rozdelenie spoločnosti na vyvolených ľudí a dav. Čo má uspokojiť pár vyvolených.
2. Neprimeraná túžbu všetko rozvíriť – vyhodiť do vzduchu Blízky východ, zasypať Ukrajinu ohňom, odstrániť opozíciu, uväzniť ju, nedovoliť jej šíriť jej myšlienky. Celá táto neokonzervatívna túžba po riadenom chaose je v skutočnosti opakovaním brilantne rozvinutej teórie permanentnej revolúcie.
3. Úplný morálny rozklad. Popieranie liberálnej diskusie, neuznávanie iných názorov. Snaha o zneužitie štátu na vylúčenie iných ľudí z verejného života.
Samozrejme trockizmus nemá nič spoločné s liberálnou demokraciou. Tak ako v USA, sa dá ľahko spoznať medzi hovoriacimi hlavami na Slovensku.
Dôkazom trockizmu v slovenskom verejnom priestore sú slovné spojenia nepravdivý a nesprávny názor. Prečo? Lebo len my trockisti máme správny názor a pravdivý názor. Liberálna demokracia však predpokladá, že môže existovať paralelne niekoľko názorov.
Lejda Davydovič by sa potešil. Aj on sa stal obeťou svojich názorov. Aby viac nekritizoval J. V. Stalina, ten ho dal zavraždiť.