Hodnota Louis Vuitton Moet Hennessy stúpa

PARÍŽ –  Šéf Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH), najbohatší muž Európy, Bernard Arnault, sa stal ešte bohatším. Za týždeň jeho majetok vzrástol o 8 miliárd dolárov, píše Forbes.

Bernard Arnault  minulý týždeň uviedol, že uprostred pandémie koronavírusov existujú náznaky zotavenia odvetvia. Na pozadí tohto oznámenia sa zvýšila hodnota akcií LVMH.

Od 15. do 22. októbra 2020 sa teda hodnota akcií skupiny LVMH zvýšila o 6 percent. 15. októbra však skupina LVMH, ktorá vlastní značky ako Bulgari, Guerlain a Don Pérignon, oznámila pokles výnosov za prvých deväť mesiacov roku 2020 o 21 percent. Tržby z predaja kozmetiky, nápojov, šperkov a maloobchodu boli v treťom štvrťroku nižšie ako v rovnakom období minulého roka.

Príjmy z predaja odevov a koženého tovaru sa zároveň zvýšili o 12 percent, a to aj vďaka vysokých predsajov obchodných domov  Louis Vuitton a Dior.

Koncom mája získal Arnault svoje bohaté postavenie. Jeho majetok opäť prekročil 100 miliárd dolárov. Bernard Arnault je v súčasnosti na druhom mieste v rebríčku miliardárov v reálnom čase od Forbesu s majetkom 122,3 miliárd dolárov. S čistým imaním 188,6 miliárd dolárov je na druhom mieste za zakladateľom Amazonu Jeffom Bezosom.