Foodpanda nový hráč na trhu doručovania

BRATISLAVA – Na jeseň 2021 vstupuje na slovenský trh v segmente v rýchleho doručovania spoločnosť Delivery Hero SE.

Technologický líder v oblasti rýchleho obchodu a doručovania (quick commerce) funguje pod značkou foodpanda. Bude to  maximálne komplexná, bude extrémne rýchla. Snahou firmy je ovládnuť celý segment slovenského trhu a chce ho doručovania na úplne novú úroveň.

 

Jednoduchú a pohodlnú možnosť objednať si cez aplikáciu všetko, čo v danej chvíli zákazník potrebuje, ponúka foodpanda v tejto chvíli v mestách Bratislava i Košice a postupne sprístupňuje službu svojím zákazníkom v ďalších regiónoch – špecificky v Trnave, Žiline, Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici, Martine, Poprade a Prešove.

Naprieč celým Slovenskom nastupuje flotila kuriérov, ktorí vďaka systému v priebehu niekoľkých minút doručia objednávku od jedla, nákupu drogérie až po kyticu. Objednať si budú môžu zákazníci čokoľvek, čo ich lokalita a miestni obchodníci ponúkajú a to všetko z pohodlia domova alebo práce. Čas, ktorý vďaka foodpande zákazník ušetrí, môže stráviť s rodinou, priateľmi, pri športe alebo iných aktivitách.

Spojenie ambícií a skúseností vytvára predpoklad na úspešné spustenie služby s celonárodnou pôsobnosťou, najrýchlejším doručením objednávky a pestrou lokálnou ponukou, čo potvrdzuje aj Filip Fingl, CEO foodpanda Slovensko: „Vidíme veľkú príležitosť a výzvu vyhovieť požiadavke trhu. Zákazníci si žiadajú väčšiu rýchlosť, flexibilnosť, kvalitu služby a intenzívnejšie sociálne prepojenie lokálnych možností. Vieme, že máme potenciál na to, aby sme túto požiadavku dokázali splniť všade tam, kde to má zmysel.“ Dodáva, že sa nebojí narušiť zaužívané pravidlá a nastaviť úplne nové: „Nejdeme na trh zisťovať ako segment funguje, to už urobili iní. Vďaka našim skúsenostiam s

infraštruktúrou v zahraničí verím, že sa nám podarí poskytovať službu s oveľa širším záberom. Zákazníkom, ktorí budú využívať foodpandu, poskytneme čas, na ktorom im záleží. Nesieme čas na čas. “

Filip Fingl: Fotografia: Delivery Hero.
To znamená, že foodpanda uspokojí aj tie najnáročnejšie požiadavky trhu a postupne sa rozšíri aj na ďalšie segmenty. Kristína Poláková,  vedúca odboru marketiungu spresňuje: „Okrem jedál z reštaurácií si budú môcť naši zákazníci postupne začať objednávať aj potraviny, drogériu či kvety. Svojou ponukou budeme navyše kopírovať lokálne možnosti a príležitosti, čím posunieme rýchly obchoda predaj na úplne novú – vyššiu úroveň. Na Slovensku
jedinečnú a komplexnú. Mobilná penetrácia trhu, rastúci trend online nakupovania Slovákov a tiež ich zvyšujúce sa nároky na kvalitu života potvrdzujú priestor na trhu pre novú značku, ktorá dokáže dať zákazníkom viac než nákup“.

Spoločnosť splní svoje poslanie dodávať čokoľvek pri zachovaní všetkých charakteristík foodpandy – rýchlosť, cenová dostupnosť, variabilita, lokálne partnerstvá, nové príležitosti a kvalita.

„Nie sme len klasická donášková služba na rozvoz jedla, našou víziou je byť
skutočne ´poskytovateľ každodenných potrieb´, čiže k dispozícii priamo v lokalite zákazníka so všetkým, na čo si spomenie, že mu v danej chvíli chýba, či to už bude jedlo alebo nákup. Nesieme ľuďom čas na čas,“ dodáva Filip Fingl.
Za kľúčové považuje Petr Indra, obchodný riaditeľ foodpanda Slovensko využívanie globálnych odborných znalostí: „Kontinuálne stúpajú nároky na rýchlosť, pohodlie a výber.

Sme pripravení poskytnúť úžasný zážitok všetkým Slovákom a spolu s celým ekosystémom doručovania, od kuriérov, reštaurácií, miestnych obchodov až po zákazníkov a posunúť tak kvalitu služby v segmente na najvyššiu úroveň a stať sa lídrom na trhu. Radi by sme boli našim poskytovateľom transparentným a obľúbeným partnerom.“ Dodáva, že Delivery Hero
stavia ambície na manažérskych kvalitách svojho najsilnejšieho subjektu v Česku, značky  Dáme jídlo.

Petr Indra. Fotografia: Delivery Hero.
Prepojenie siete poskytovateľov služieb a tovarov so zákazníkmi otvára dvere ďalším možnostiam zlepšovania ponuky cez aplikáciu foodpanda. Jej využívanie bude zážitkom, zábavou a možnosťou objaviť nové príležitosti. Nadviazať partnerstvo a dostať sa do ponuky aplikácie bude jednoduché a pohodlné aj pre obchodníkov a miestnych dodávateľov.

Spoločnosť už teraz intenzívne pracuje na zostavení siete poskytovateľov a školení kuriérov či manažérov. Zapojiť sa môžu prostredníctvom webovej stránky. Aleš Ječmen, vedúci logistiky vysvetľuje: „Vďaka logistike prostredníctvom rozsiahlej flotily vlastných kuriérov získajú miestni partneri k dispozícii vyspelú infraštruktúru, ktorá im umožňuje sústrediť sa na
svoje hlavné činnosti. Doručenie v priebehu niekoľkých minút je možné aj vďaka prepracovanému dispečerskému algoritmu, ktorý je hlavným know-how Delivery Hero.“

Aleš Ječmeň. Fotografia Delivery Hero.
Zvýšenú pozornosť chcú vo foodpande venovať aj priamym reprezentantom značky – samotným kuriérom. „Každú objednávku vybavíme veľmi rýchlo, čo predpokladá extrémne dobre zvládnutú logistiku a procesy. Aj pre našich kuriérov pripravujeme niečo navyše, keďže sú pre nás veľmi dôležití. Ich práca nie je ľahká, je veľmi špecifická a radi by sme pre nich urobili viac, aby foodpanda bola pre nich inšpiratívnym a spoľahlivým partnerom,“ dopĺňa Aleš Ječmen.

Delivery Hero je popredná svetová platforma na lokálne doručovanie, ktorá
poskytuje svoje služby vo viac ako 50 krajinách v Ázii, Európe, Latinskej
Amerike, na Blízkom východe a v severnej Afrike. Spoločnosť začala v roku
2011 ako donášková služba a dnes prevádzkuje vlastnú donáškovú platformu
na štyroch kontinentoch.

Okrem toho je spoločnosť Delivery Hero priekopníkom quick commerce,
novej generácie elektronického obchodu, ktorého cieľom je doručiť zákazníkom potraviny a tovar pre domácnosť za menej ako jednu hodinu a
často za 10-15 minút. Spoločnosť Delivery Hero so sídlom v Berlíne v
Nemecku je od roku 2017 uvedená na frankfurtskej burze a v roku 2020 sa
stala súčasťou hlavného indexu DAX (Deutscher Aktienindex).

Foodpanda je služba na donášku jedla, rýchleho občerstvenia a nákupov, ktorá milovníkom jedla na celom svete prináša ich obľúbené jedlá z vybraných miestnych reštaurácií a potravín rýchlo a pohodlne. Od svojho vzniku sa táto značka dodávok jedla a nákupov na požiadanie rozrástla na viac ako 115 000 partnerských reštaurácií vo viac ako 400 mestách v 13 krajinách strednej Európy a Ázie na celom svete.

Foodpanda pôsobí v Bangladéši, Kambodži, Hongkongu, Laose, Malajzii, Mjanmarsku, Pakistane, na Filipínach, v Singapure, na Taiwane, v Thajsku a v Nemecku. Značka foodpanda patrí do skupiny Delivery Hero – celosvetového lídra v oblasti ultra rýchleho doručovania.