Eiffelova veža vyvoláva tie najnegatívnejšie reakcie

PARÍŽ –   Cestovatelia  trávili väčšinu času písaním recenzií o svojej návšteve Eiffelovej veže. Celkovo im trvalo 402 hodín alebo takmer 17 dní. Svoje zážitky opísali 19 303 krát v kategóriách „zlé“ a „hrozné“.

Sieť identifikovala jednu z najpopulárnejších svetových atrakcií, ktorá turistov najčastejšie sklame. Dokazujú to výsledky štúdie portálu Uswitch založenej na analýze negatívnych komentárov k cestovnej službe Tripadvisor.

Zároveň sa na ďalších pozíciách v rebríčku umiestnili Koloseum (41 hodín) a Big Ben (33 hodín). Medzi naj sklamanejšie pamiatky okrem toho patrili pyramídy v Gíze, Socha slobody, znak Hollywoodu, opera v Sydney, Tádž Mahal, Berlínsky múr a južný okraj Veľkého kaňonu.

Je potrebné poznamenať, že počas štúdie experti vypočítali priemerný počet slov v negatívnych komentároch k najväčším svetovým atrakciám na portáli Tripadvisor a tento údaj vydelili priemerným počtom napísaných slov za minútu.

29. mája vyjadril expert na cestovný ruch a cestovanie Chris Kam názor, že po infraštruktúre a turistických atrakciách populárnych turistov začne byť menší dopyt a po recesii pandémie koronavírusov môžu prázdne. Podľa jeho slov budú miesta nachádzajúce sa v prírode, a nie v mestských podmienkach, obzvlášť zaujímavé pre turistov.