Dobrá nálada je keď čokoláda má 70 % kakaa

Vedci zistili, že tmavá čokoláda s vysokým obsahom kakaa môže zlepšiť náladu a dokonca aj pamäť, uvádza The Times. Tím Kalifornskej univerzity vedený Lomou Lindou zistil, že úžitok prináša polovica štandardnej čokolády s obsahom 70% kakaa. Informoval o tom denník The Times.

Vedúci výskumu Lee Burke povedal: “Už mnoho rokov sme považovali vplyv tmavej čokolády na neurologické funkcie z hľadiska obsahu cukru: čím viac cukru, tým sme šťastnejší.”

“Práve teraz, sme  prvýkrát skúmali ako významné množstvo kakaa v týchto malých dávkach, ako je čokoláda normálnej veľkosti dlaždice, ovplyvňuje ľudí na krátku alebo dlhú dobu. Tieto štúdie nám ukazujú, že čím vyššia je koncentrácia kakaa, tým má pozitívnejší vplyv na myšlienkový proces, pamäť, náladu, imunitu, existujú aj ďalšie prospešné účinky, “povedal Burke.

Predpokladá sa, že prínosy sú obsiahnuté v kakaových flavonoidoch – antioxidantoch, ktoré možno nájsť aj v čiernych ríbezľach, hroznoch, baklažánoch a červenom víne. Predchádzajúce štúdie ukázali, že dávka bohatá na flavonoidy môže znížiť pravdepodobnosť erektilnej dysfunkcie a normalizovať tlak, píše The Times