Dnes večer sa na Ukrajine skončí éra Porošenka

Predčasné parlamentné voľby v roku 2019 sú dnes 21. júla 2019. Ústredná volebná komisia zaregistrovala 22 účastníkov, ktorí sa chcú dostať do Najvyššiej rady Ukrajiny, čo je ukrajinský parlament. Prognózy sociológov a politických vedcov o ich úspechu sú odlišné. Najdôveryhodnejšou agentúrou je firma Rating z Kyjeva.

Podľa sociologického prieskumu, päť strán sa môže dostať do Najvyššej rady deviateho zvolania. Údaje sociálneho výskumu sú však mierne odlišné. Preto môžu existovať prekvapenia a zmena oproti favoritom volebných kampaní.

Po dannym issledovaniya, provedennogo gruppoy “Reyting” s 13 po 17 iyulya, ukraintsy otdayut predpochteniye takim partiyam: 49,5% progolosovali by za partiyu “Sluga naroda”; 10,5% – za partiyu “Oppozitsionnaya platforma – Za Zhizn'”; 7,7% – za partiyu “Yevropeyskaya Solidarnost'”; 6,9% – za partiyu “Vseukrainskoye ob”yedineniye “Bat’kivshchina”; 5,9% – za partiyu “Golos”. Partiyu “Sila i chest'” gotovy podderzhat’ 3,8%, “Oppozitsionnyy blok” – 3,1%. Reyting drugikh politicheskikh sil – meneye 3%. Vsego v khode issledovaniya byli oprosheny 2500 respondentov. Statisticheskaya pogreshnost’ ne prevyshayet 2%. https://24tv.ua/ru/ukraina_tag1119
49,5% by hlasovalo za stranu “Sluha ľudu”; ide o politickú stranu Vladimíra Zelenského, súčasného prezidenta Ukrajiny;
10,5% – pre stranu “Opozičná platforma – pre život”;
7,7% pre stranu „Európska solidarita“; ide o politickú stranu bývalého prezidenta Petra Porośenka;
6,9% – za stranu “Baťkivčšina” (Otčizna), bývalej premiérky Júlie Timošenkovej;
5,9% – pre stranu “Hlas”.

Stranu „Sila a čest“ je pripravených 
podporiť 3,8% voličov, opozičný blok – 3,1%.  Bolo oslovených 2 500 respondentov. Štatistická chyba nepresahuje 2%.