Dnes v Kazchstane už obnovili leteckú dopravu

ALMA – ATA – Dnes 1. mája 2020 boli obnovené lety medzi hlavným mestom Kazachstanu Nur-Sultan a mestom Alma-Ata.  Prvý let dnes odletel z Almaty do Nur-Sultanu o 7.00 hod. Informuje o tom portál www.kazinform.kz

Prvý let z Nur Sultan do Almaty bol o 11:00.  Z mesta Alma – Ata do hlavného mesta je dnes naplánovaných celkovo 5 letov. Očakávajú sa 4 lety. Od 4. mája bude okrem toho v Kazachstane pokračovať niekoľko letov. Letiská Almaty a Nur Sultan uverejnili pravidlá pre cestujúcich. Podľa pravidiel je hlavnou požiadavkou pre cestujúcich v leteckej doprave, aby mali osvedčenie COVID-19 o negatívnom výsledku testu. Hlavnou požiadavkou je tiež sedenie na palube lietadla, že na jednom mieste je pasažier a druhé je neobsadené.. Ďalším prvkom je pobyt na letisku na palube lietadla, ktoré je prísne maskované.

Dnes 1. mája 2020 sa oslavujeDdeň národnej jednoty. Prvý prezident Republiky Kazachstan Nursultan Nazarbajev blahožel k sviatku občanom. “Vďaka jednote sme prekonali mnohé ťažkosti, dosiahli sme úctu a uznanie na celom svete a dosiahli sme veľký úspech pri budovaní krajiny. Mier a sociálna harmónia budú vždy základnými hodnotami, ktoré udržujú našu štátnosť pohromade,” napísal Nazajbajev.