Dnes spieva z neba americký spevák Tony Benett

Tony Bennett, rodným menom Anthony Dominick Benedetto sa narodil 3. augusta 1926 New York – zomrel dnes 21. júla 2023. Bol americký spevák a maliar.

Počas svojej kariéry vydal viac ako päťdesiat štúdiových albumov, väčšinou pre vydavateľstvo Columbia Records. Počas svojej kariéry získal celkovo šestnásť cien Grammy a jednu cenu za celoživotné dielo. Získal aj cenu Emmy, má hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, v roku 1995 dostal od Národnej akadémie umení a vied cenu MusiCares Person of the Year, v roku 2006 mu bola udelená cena NEA Jazz Masters za jeho prínos džezu a má čestné tituly z viacerých univerzít vrátane George Washington University, Juilliard School a Berklee College of Music.

V roku 2006 vydal album Duets: An American Classic, zložený z duetov; na ňom sa k nemu pridali Bono, Paul McCartney a Elton John. V roku 2011 nasledoval album Duets II, na ktorom spieva okrem iných s Mariah Carey, Amy Winehouse, Arethou Franklin a Lady Gaga. Nasledujúci rok vydal album Viva Duets, kde sa okrem iných stretol s Christinou Aguilerou, Thaliou a speváčkou Chayanne.

V septembri 2014 vystúpil v Prahe v Kongresovom centre.

V októbri 2014 vydal album Cheek to Cheek with Lady Gaga, na ktorom je 15 piesní z Veľkého amerického spevníka.