Désir: oceňujem vyšetrovanie vedúce k obvineniu

Zástupca Organizácie pre spoluprácu a rozvoj  pre slobodu médií Harlem Désir dnes privítal podanie trestného stíhania proti Marianovi K., údajnému podnecovateľovi vraždy slovenského investigatívneho reportéra Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Údajný podnecovateľ už predtým reportérovi hrozil.

„Veľmi oceňujem vyšetrovanie, ktoré viedlo k podaniu obvinenia proti podnecovateľovi tohto ohavného zločinu. Nasleduje to po zatknutiach a obvineniach, ktoré boli vznesené minulý rok proti štyrom ďalším osobám, ktoré sa podieľali na vraždách, vrátane možných vrahov, “povedal Désir.

„Len pred rokom bol Jan Kuciak zabitý za to, že robil svoju prácu ako nezávislý a slobodný novinár. Zaplatil neprijateľnú cenu za vyšetrovanie korupcie na najvyššej úrovni a svoju ochotu informovať občanov. Stal sa symbolom slobody slovenských médií v boji proti kriminalite a mafii. Jeho vražda nezostane nepotrestaná a zodpovedné osoby nebudú mať žiadnu beztrestnosť. Preto je také dôležité, aby dnes čelili spravodlivosti. Dúfam, že vyšetrovanie a následný súdny proces ustanovia všetku spoluúčasť na tomto strašnom zločine. “