Čokoláda s veľkým množstvom kakaa je sexy

Vedci zistili, že tmavá čokoláda s vysokým obsahom kakaa môže zlepšiť náladu a dokonca aj pamäť, uvádza The Times. Tím Kalifornskej univerzity Loma Linda zistil, že výhody začínajú polovicou tabuľky štandardnej čokolády s obsahom 70% kakaa. Informoval o tom denník The Times.

Šéf výskumného Lee Burke povedal: “Po mnoho rokov sme sa zaoberali účinkami horkej čokolády na neurologickú funkciu obsahu cukru hľadiska : “Čím viac cukru, tým sme šťastnejší ?  Tak znela otázka vo výskume, ktorého cieľom bolo preskúmať ako obyčajná tabuľka čokolády ovplyvňuje ľudí z krátkodobého a dlhodobého hľadiska.

 

Tieto štúdie nám ukazujú, že čím vyššia je koncentrácia kakaa, tým pozitívnejší vplyv na myšlienkový proces, pamäť, náladu, imunitu, existuje ďalší prospešný účinok, “povedal Burke. Predpokladá sa, že prínos prinášajú kakaové flavonoidy- antioxidanty, ktoré sa môžu nájsť v čiernych ríbezliach, hrozne, baklažánoch a v červenom víne. Predchádzajúce štúdie ukázali, že dávka bohatá na flavonoidy môže znížiť pravdepodobnosť erektilnej dysfunkcie a normalizovať tlak, píše The Times.