Čína: v krajine je 14 parkov elektronického obchodu

PEKING – Celkový objem čínskych transakcií elektronického obchodu vzrástol v roku 2021 medziročne o 19,6 percenta. Informuje o tom zverejnená správa denníka Peoples Daily.

Podľa správy, ktorú zverejnilo Ministerstvo obchodu Čínskej ľudovej republiky na Čínskej konferencii o elektronickom obchode 2022, celkový objem transakcií v tomto odvetví dosiahol minulý rok 42,3 bilióna juanov (približne 6,15 bilióna dolárov).

Podľa správy hodnota transakcií s tovarom v minulom roku dosiahla 31,3 bilióna jüanov, pričom hodnota transakcií v službách predstavovala 11 biliónov jüanov.

Medzitým sa 14 priemyselných parkov elektronického obchodu v Číne stane demonštračnými základňami elektronického obchodu. Celkový počet takýchto základní sa tak zvýši na 155.

Čínsky námestník ministra obchodu Sheng Qiuping povedal, že čínsky sektor elektronického obchodu je svetovým lídrom, pokiaľ ide o online maloobchodný trh, počet online nakupujúcich, podnikanie v oblasti digitálneho expresného doručovania a objem mobilných platieb. Sheng Qiuping dodal, že sektor preukázal veľkú odolnosť od roku 2021 napriek neistotám.

China E-Commerce Conference 2022 je jednou z udalostí prebiehajúceho čínskeho medzinárodného veľtrhu služieb.