Chrobák Truhlík z Ekonomického ústavu SAV

BRATISLAVAVA / PRAHA – Česi majú Chrobáka Truhlíka, Slováci Petra Staněka. Tento samozvaný génius, vševedúci prognostik, vystúpi v Prahe 19. novembra 2019. Uvádza to najnovšie číslo českého týždenníka EURO v rubrike Odposluch s titulkom Přijede slovenský děd Vševěd.

Rubrika Odposluch tvrdí, že Peter Staněk sa objaví  ako jeden z hlavných rečníkov na konferencii Trendy v Európskej energetike.” Tá bude  v Sklenenej sále Ministerstva obchodu a prumyslu Českej republiky.

“Organizátori konferencie si pravdepdobne zabudli overiť kto je Petr Staňek a aké názory šíri. Tento bývalý poradca premiéra Vladimír Mečiara, pracujúci v Ekonomickom ústve Slovenskej akadémie vied  je stručne povedané šíriteľom fake news a konšpiračných teórií. Šíri trebárs tú, že kľúčovou komoditou (surovinou – poznámka Finančných novín) sa budúcich rokoch stane striebro a preto ju banka J. P. Morgan skupuje vo veľkom. Tiež tvrdí, že v roku 2020 bude dvadsať razy väčšia kríza (sic!) ako v roku 2008 a zúti sa finančný systém a západná civilizácia. Všetko pravidelne dopĺňa rozpávaniami o dobrom Rusku a zlej Amerike. Ako rečník sa Peter Staněk preslávil tým, že chytro okomentuje akúkoľvek tému, od Priemyslu 4.0 až po rovnováhu v štýle jing/jang. Ale kto vie, možno má mať mienená konferencia aj zábavný rozmer, a Peter Staněk tu má rezervovanú úlohu úlohu srandovného rečníka v štýle Felixa Holzmanna či Milouša Jakeša.” napísal týždenník EURO v rubrike Odposluch.

Poznámka Finančných novín. Peter Staněk bol poradcom Vladimíra Mečiara a štátnym tajomníkom Ministerstva financií, poradcom premiéra Roberta Fica. Titul porfesor získal na Ekonomickej univerzite v Bratislave.