Bohatí Američania venovali na charitu o 24 % viac

NEW YORK – Bohatí Američania, najmä tí, ktorí si získali svoje bohatstvo počas pandémie koronavírusov, začali prispievať na charitu.

Vyplýva to zo správy Fidelity Charitable Fund – neziskového oddelenia investičnej spoločnosti Fidelity Investments – o výsledkoch práce za rok 2020. Podľa jeho slov sa z účtov otvorených v organizácii vybralo 9,1 miliárd dolárov, čo je o 24 percent viac ako v rovnakých ukazovateľoch o rok skôr.

Spoločnosť Fidelity Charitable zároveň nezverejňuje dynamiku objemu spravovaných finančných prostriedkov. Organizácia nazýva rok 2020 bezprecedentným rokom.

Účty, ako tie otvorené pomocou Fidelity Investments, často používajú bohatí ľudia na získanie daňových výhod. Finančné prostriedky, ktoré sa na nich nachádzajú, sa prijímajú na odpočítanie dane z príjmu fyzických osôb, pričom sa nemusia minúť a môžu zostať na účte, čo sa stáva najčastejšie.

V roku 2020, keď investori, vrátane súkromných, dokázali napriek pandémii zarobiť kvôli rýchlemu rastu ponúk na akciovom trhu, sa však trend zmenil. Bohatí Američania začali míňať prostriedky na svoje účty. Podľa analytikov, s ktorými publikácia urobila rozhovor, pandémia koronavírusu v nich prebudila túžbu po spoločensky zodpovednom správaní.