Bitcoin Code zneužíva guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra na falošnú reklamu

BRATISLAVA – Podvodná platforma Bitcoin Code zneužila meno guvernéra Národnej banky (NBS) Slovenska Petra Kažimíra, NBS preto podáva trestné oznámenie. Finančné noviny o tom informoval jej hovorca Peter majer.

NBS preto  upozorňuje verejnosť na jej činnosť, ktorá ponúka investície do kryptoaktív. Reklama nabáda slovenských spotrebiteľov k investovaniu a sľubuje vysoké výnosy. Národná banka Slovenska upozorňuje, že ide o klamlivú reklamu. Internetové stránky, ktoré propagujú podobné platformy sa pritom vyvíjajú (vznikajú a zanikajú) veľmi dynamicky a tvária sa, že ich propagujú známe osobnosti. Na internete sa dajú nájsť opakovane, preto je potrebné byť mimoriadne ostražitý. Niektoré platformy zneužívajú meno prieméra Igora Matoviča, či vrcholového manažéra Jaroslava Haščáka. Šíria sa pomocou programov známych ako červy.

O platformách sú na internete  informácie aj v inej forme reklamy, napríklad v podobe reklamných plôch a reklamných článkov.

Národná banka Slovenska týmto upozorňuje spotrebiteľov, že investovanie do kryptoaktív nepodlieha jej dohľadu a dôrazne vyzýva spotrebiteľov k zvýšenej obozretnosti.