Binance vyšetrujú kvôli termínovým obchodom

WASHINGTON – Ministerstvo spravodlivosti a Americká daňová služba (IRS) začali vyšetrovanie jednej z najväčších búrz kryptomien Binance.

Štátne orgány zatiaľ proti burze nevzniesli žiadne obvinenia. Po zverejnení týchto informácií klesol token kryptomeny burzy Binancne Coin na 530 USD. Dnes opäť stúpol na 577 USD

„Naše právne povinnosti berieme veľmi vážne a spolupracujeme s regulačnými orgánmi a orgánmi činnými v trestnom konaní,“ komentovala hovorkyňa Binance Jessica Jung.

V marci sa kryptoburza Binance stala obžalovanou za vyšetrovanie Komisie pre obchodovanie s futures (CFTC). Regulátor študoval prácu spoločnosti pri prijímaní obyvateľov USA na obchodovanie s derivátmi na kryptomeny bez toho, aby mali licenciu. Išlo o termínovým kontrakty kde sa dnes dohodne za koľko sa niečo kúpi, alebo predá v budúcnosti.

Binance je jednou z prvých búrz pre kryptomeny. Stránku založili v roku 2017 a je registrovaná na Kajmanských ostrovoch. Binance je z hľadiska objemu obchodovania najväčšou kryptomenovou burzou na svete s viac ako 1,4 miliónmi transakcií za sekundu.