Binance nákup problémových aktív za 1 mld. USD

NEW YORK – Kryptomenová burza Binance vyčlení približne 1 miliardu dolárov na potenciálny nákup problémových aktív v digitálnom sektore, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na rozhovor s generálnym riaditeľom burzy Changpeng Zhao.

V rozhovore Zhao naznačil možnosť dodatočného financovania. “Ak to nestačí, môžeme prideliť viac,” povedal.

Zhao na konferencii v Abú Zabí minulý týždeň povedal, že hráči z odvetvia prejavili značný záujem o fond obnovy, ktorý jeho spoločnosť plánuje spustiť na pomoc krypto projektom, ktoré zápasia s likviditou v dôsledku kolapsu konkurenčného FTX.

Povedal, že takýto fond by pomohol „zmierniť ďalšie kaskádové negatívne dopady FTX“ bez toho, aby uviedol presné čísla fondu.

Niekoľko kryptofiriem sa pripravuje na následky kolapsu FTX a mnohé z nich sú vystavené miliónovému riziku z burzy.

Hlavný krypto hráč Genesis minulý týždeň povedal, že pozastavil odkupy zákazníkov vo svojej úverovej činnosti, pretože BlockFi sa pripravuje na vyhlásenie bankrotu.

Kryptomena je typ digitálnej meny či elektronických peňazí, čo je novodobý druh meny/peňazí. Podľa vyjadrenia Generálneho finančného riaditeľstva sa však nejedná o menu, ale o nehmotnú hnuteľnú vec.[1] Tieto peniaze sú tvorené elektronicky. Kryptomena sa opiera o asymetrickú kryptografiu, teda šifrovanie, pre naväzovanie digitálnych podpisov jednotlivých prevodov, peer-to-peer siete a decentralizácie. Ich najstarším, najznámejším a zároveň najrozšírenejším zástupcom je Bitcoin.