Belgicko: pivo budú variť solárnou energiou

BRUSEL – Belgická spoločnosť Anheuser-Busch InBev začne využívať solárnu energiu na varenie piva Michelob Ultra Pure Gold, aby oslovila mladších a ekologickejších spotrebiteľov.

Výrobca uviedol, že ide o ďalší krok k využívaniu iba obnoviteľných zdrojov energie do roku 2025. Michelob Ultra sa navyše bude predávať v hliníkových plechovkách bez obsahu uhlíka. AB InBev vyrába viac ako dve desiatky pív vrátane Budweiser a Stella Artois.

Predtým sa objavila správa, že japonská pivovarnícka spoločnosť Asahi Breweries vytvorila a uviedla na trh jedlý pohár Mog Cup na zníženie plastového odpadu. Sú vyrobené z pečeného zemiakového škrobu. Výrobca tvrdí, že poháre vydržia tekutinu pri izbovej teplote asi hodinu. Nádoby sú dostupné v rôznych veľkostiach (S, M a L) a príchutiach.

V zelenom trende je aj firma Diageo. Rozhodla sa zmeniť balenie ikonickej whisky Johnnie Walker, alkohol sa bude vyrábať v papierových fľašiach. Rozhodnutie o zmene obalu je diktované starostlivosťou o životné prostredie, pretože papierová fľaša sa dá úplne recyklovať.