Argentína: Unicoin kupuje projekt Barda Gonzales

BUENOS AIRES – Americká investičná spoločnosť Unicoin Inc. podpísali dohodu s argentínskou korporáciou Electroquímica Del Neuquen S.A. o akvizícii medeného projektu Barda Gonzales v Argentíne.

Informovala o tom tlačová správa Unicoinu. Hodnota transakcie je 210 miliónov dolárov, ktoré budú vyplatené v unicoinoch za cenu 0,50 dolára za unicoin.

Dohoda zahŕňa akvizíciu medeného projektu Barda Gonzales v argentínskej provincii Neuquen a jej cieľom je rozšíriť diverzifikované portfólio aktív vrátane podielov v rýchlo rastúcich spoločnostiach a nehnuteľnostiach.

Obchod podlieha povinnej starostlivosti a prevodu ťažobných koncesií na Unicoin.

Unicoin (unicoin) je nová medzinárodná digitálna mena, ktorú bude vydávať MMF na základe blockchainu na použitie centrálnymi bankami rôznych štátov ako digitálnu menu.

Unicoin je prvou kryptomenou krytou aktívami, ktorú v roku 2022 skontroluje SEC. Kryptomena je vytvorená na základe diverzifikovaného portfólia, ktoré zahŕňa akcie najväčších svetových spoločností v rôznych odvetviach, na rozdiel od vysokej volatility iných fiat kryptomien.

Unicoin Inc. je inovatívna spoločnosť zaoberajúca sa akvizíciou kryptomenových aktív so sídlom v San Franciscu v Kalifornii. Cieľom spoločnosti je vybudovať portfólio aktív v hodnote 1 miliardy USD.

Electroquimica Del Neuquen je argentínska prieskumná spoločnosť. Vlajkovým projektom spoločnosti je projekt Barda Gonzalez v Argentíne.