Firma Arca Brokerage House skončila bez licencie

BRATISLAVA – Národná banka Slovenska (NBS) udelila spoločnosti Arca Brokerage House, obchodník s cennými papiermi, akciová spoločnosť,  súhlas na vrátenie licencie pre poskytovanie investičných služieb.

Regulátor informuje o tom na svojej stránke. Firma mala toto povolenie udelené 6. novembra 2003. Rozhodnutie sa uskutoční do konca februára.

Základný kapitál firmy je 1 494 000 EUR. Predsedom predstavenstva je Peter Krištofovič. Predsedom dozornej rady je Juraj Krúpa. Jediným akcionárom obchodníka s cennými papiermi je akciová spoločnosť EIT. Jej kapitál je 33 600 EUR. Predstavenstvu predsedá Pavol Krúpa. Dozornú radu vedie Marián Muzyka.

Kľúčové slovo nášho úspechu je integrácia. Horizontálna i vertikálna.” vyhlasuje o sebe finančná skupina Arca Capital, do ktorej patril aj obchodník s cennými papiermi, ktorý vrátil licenciu NBS.

“Ctíme si profesionalitu a dôveru. Len vďaka tomu sa nám podarilo v regióne strednej Európy vybudovať silnú investičnú skupinu.” To je ďalší slogan finančnej skupiny.

Peter Krištofovič má 30  % podiel firme Arca Capital, ktorá je v reštrukturalizácii. Podľa médií predáva vilu.

Je absolventom Fakulty podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Už počas štúdia sa vypracoval na pozíciu okresného riaditeľa v spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko, kde zodpovedal za vedenie a riadenie tímu 150 ľudí. Médiá tvrdia, že po desiatich rokoch pôsobenia na trhu finančného poradenstva podnikal na Slovensku, v Česku, na Ukrajine a v Rumunsku a svoje aktivity plánoval rozšíriť aj do Bulharska a Ruska.  Je autorom  publikácie Moja kniha cieľov. O sebe povedal, že podnikať začal v detskej izbe.